80’li ve 90’lı Yılların En Güzel Pembe Dizi Oyuncuları – Herkes Onlara Aşıktı – Marimar, Sam, Milagros – BuMesele

80’li ve 90’lı Yılların En Güzel Pembe Dizi Oyuncuları – Herkes Onlara Aşıktı – Marimar, Sam, Milagros

Son yıllarda Can Yaman, Kerem Bürsin, Hande Erçel gibi oyuncuların boy gösterdiği; “Erkenci Kuş” ve “Sen Çal Kapımı” gibi dizilerin popüler olduğu televizyon dünyamızda bir zamanlar Güney Amerika dizileri fırtına gibi eserdi. Özellikle 1990 – 2000 arası dönemde hemen her kanalda bir Meksika, Brezilya veya Arjantin dizisi bulmak mümkündü. Telenovela olarak adlandırılan bu pembe dizilere ABD’den ithal Cesur ve Güzel, Yalan Rüzgarı ve Hayat Ağacı gibi dizileri de eklersek, sanıyoruz dönemi kısaca özetlemiş oluruz. O dönemdeki ithal dizilerin mi, yoksa bu dönemdeki yerli dizilerin mi daha iyi olduğu hakkındaki tartışmayı her iki dönemi de yaşamış olanlara bırakalım ve vakit kaybetmeden videomuzun konusuna geçelim.

Bu videomuzda 80’li ve 90’lı yıllarda ekranlarımızı şenlendiren yabancı güzelleri tekrar hatırlayıp, Türk televizyon izleyicisi üzerinde bıraktıkları etkiye göre sıralamak istedik. Sizler de hazırsanız başlıyoruz. İşte karşınızda bir zamanların en unutulmaz pembe dizi güzelleri. İyi seyirler!

10- Lucero
Meksika’da çok popüler bir şarkıcı ve oyuncu olan Lucero, Türkiye’de listemizdeki diğer isimler kadar bilinmiyor. Yine de bir çok izleyici onu “Aşk Kapıyı Çalınca” adlı dizide canlandırdığı İsabel karakteriyle hatırlayacaktır.

9- Lucélia Santos
Lucélia Santos “Köle İzaura” dizisindeki rolüyle Türkiye’de 80’li yıllarda bir hayli popülerdi. Yeni kuşaklar onu tanımasa da, Türk televizyonlarından bir Lucélia Santos geldi geçti.

8- Victoria Principal
70’li ve 80’li yılların efsane dizisi Dallas’ın eksikliğini çekmediği iki şey vardı. Entrika ve güzel kadınlar. Diğerlerini güzel bulmadığımız için değil ancak bizce Dallas’ın en dikkat çekici güzeli Pam Ewing karakterine hayat veren Victoria Principal’dı.

7- Melody Thomas Scott 
Uzun soluklu ABD dizisi “Yalan Rüzgarı” 90’lı yıllarda ekranlarımızın olmazsa olmazlarından biriydi. Tam bir güzeller geçidi olan diziden tek bir oyuncu seçmekte biraz zorlansak da, sanıyoruz bu liste için en doğru tercih Nikki rolüyle hafızalarımızda yer eden Melody Thomas Scott oldu. Oyuncu 1979’da katıldığı dizide halen rol almaya devam ediyor.

6- Katherine Kelly Lang
Bir çok güzel oyuncunun rol aldığı “Cesur ve Güzel” Türkiye’de popüler olmuş bir başka Amerikan dizisiydi. Dizide rol alan bütün güzeller bir yana, Türk izleyicisi üzerinde en çok etki bırakanı sanıyoruz Brooke Logan karakterini canlandıran Katherine Kelly Lang’ti. Oyuncu 1987’den beri 5400’den fazla bölümde rol aldı ve hala da rol almaya devam ediyor.

5- Grecia Colmenares
Pembe dizi severler 1991 Arjantin yapımı olan “Manuela” dizisini çok iyi hatırlayacaktır. Dizinin Türkiye’deki popülerliğinde Grecia Colmenares’in izleyiciler üzerinde bıraktığı büyüleyici etkinin payı inkar edilemez.

4- Kelly Rutherford
“Hayat Ağacı” Türk pembe dizi severlerin en sevdiği ve özlemle andığı dizilerden biri. Dizinin başrol oyuncusu Kelly Rutherford’ın, canlandırdığı “Sam” karakteri ile o dönem Türkiye’de ne kadar popüler olduğunu anlatmaya gerek bile yok.

3- Natalia Oreiro
Arjantin yapımı “Vahşi Güzel” 2000’lerin başında Türkiye’de en çok izlenen dizilerden biriydi. Dizide Milagros adlı karakteri canlandıran Uruguaylı şarkıcı ve oyuncu Natalia Oreiro, o yıllarda Türk izleyicilerinin gönlünü fethetmişti.

2- Veronica Castro
Güney Amerika pembe dizileri Türkiye’de bir furya haline geldiyse, bu furyayı başlatan dizi 1979 Meksika yapımı “Zenginler de Ağlar”dı. Dizide Mariana karakterini canlandıran Veronica Castro 80’lerin sonunda Türkiye’deki en popüler yabancı isimlerden biriydi.

1- Thalia
Kim ne derse desin Türkiye’de bir zamanlar bir Thalia gerçeği vardı. “Marimar”, “Rosalinda”, “Maria la del Barrio” ve “María Mercedes” gibi dizilerin hepsi birbirinden popülerdi. Bu listenin zirvesine Thalia’dan daha çok yakışacak bir oyuncu düşünemiyoruz.

80’li ve 90’lı yıllarda bu listeye girebilecek o kadar çok oyuncu vardı ki tamamına yer vermemiz imkansızdı. Favori oyuncunuzu videoda göremediyseniz yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.