Aralık 2017 Kültür Sanat Haberleri – BuMesele

Aralık 2017 Kültür Sanat Haberleri

İki aydır severek takip edilen Kültür Sanat Haberleri bölümümüz Aralık ayında da sizlerle.

  • 3 sezon boyunca Kanal D ekranlarının sevilen dizisi olan Poyraz Karayel, 15 Aralık’ta beyaz perdede sevenleri ile buluşacak. Ethem Özışık’ın senaryosunu yazdığı ‘Poyraz Karayel Küresel Sermaye’ filminin açıklanan oyuncuları, Musa Uzunlar, Celil Nalçakan, Ali İl, Emel Çölgeçen, Cem Cücenoğlu, Erkan Can, Şükran Ovalı, Reha Özcan yer alıyor. Dizide ölen, Avukat Sema karakterini canlandıran Emel Çölgeçen’in ne şekilde oyuncuların karşısına çıkacağı ve başrol oyuncuları İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu’nun yer alıp almayacağı merak konusu.
  • Aralık ayında vizyonda olacak, merakla beklenen filmlerden;

Türk Filmleri;  Acı Tatlı Ekşi, Aile Arasında, Maide’nin Altın Günü, Poyraz Karayel Küresele Sermaye, Seni Gidi Seni.Yabancı Filmler; Acımasız (The Merciless), Dönme Dolap (Wonder Wheel), Jüpiterin Uydusu (Jupiter’s Moon), Korkusuzlar (Only The Brave), Muhteşem Showman ((The Greatest Showman on Earth), Parti (The Party), Star Wars: Son Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

  • Ünlü besteci Piris Eliyahu’nun oğlu, kamança üstadı ‘Mark Eliyahu’ son albümü Roads’un tanıtım turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor. Piu Entertainment organizasyonu ile 1 Aralık 2017 Cuma akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde olacak. Biletler biletix’te.
  • 14 Aralık 2017-7 Nisan 2018 tarihleri arasınde ziyaret edilebilecek bir sergi var sırada. “Dahi İstanbul’da” sergisi, Uniq Müzede olacak. Leonardo Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden esinlenilerek oluşturulan 100 replika ve orijinal el yazması, tablo ve çizimlerinin de bulunacağı yaklaşık 200 eser, meraklıları ile buluşacak.

  • Akbank Sanat, Kasım ayındaki caz festivalinden sonra bu ay da “4. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri” kapsamında, 14-16 Aralık arasında yoğun bir etkinlik programı ile tüm sinemaseverleri davet ediyor.
  • “6. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali” 8-18 Aralık tarihleri arasında tiyatroseverler ile buluşacak,
  • 24 Kasım’da başlayan, “22. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali” 4 Aralık’a kadar tiyatroseverler ile buluşmaya devam edecek,
  • Sanat hayatının 25. Yılında Sertab Erener sevenleriyle Uniq Hall’de bir müzikalde buluşuyor. 120 dakikalık konser ve gösteri 21 Aralık 2017’de.
  • Ülkemizde de büyük bir dinleyici kitlesi olan İsrailli şarkıcı Yasmin Levy, Koray Avcı ile birlikte 23 Aralık 2017 Perşembe akşamı, Piu Entertainment organizasyonu ile Zorlu PSM’de dinleyicileriyle buluşacak.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.