Bu Adamlar Bir Harika Dostum! Eurovision 2021’de Fransa ve İsrail Şarkılarını Seçti – BuMesele

Bu Adamlar Bir Harika Dostum! Eurovision 2021’de Fransa ve İsrail Şarkılarını Seçti

Şundan hiç şüphemiz yok ki bu videoya tıklarken beklentiniz Fransa ve İsrail’in şarkılarıyla ilgili yorumlarımızı duymaktı. Merak etmeyin sıra onlara da gelecek ancak bizce en çok konuşulması gereken konu onlar değil. Video başlığında da söyledik! Bu adamlar bir harika!

Hatırlayanlar olacaktır. Geçen sene “2020 Eurovision Şarkı Yarışması yapılsaydı kim kazanırdı” başlıklı bir video yayınlamış ve sebeplerini açıklayarak cevabını The Roop olarak vermiştik. Grup bu sene henüz ulusal finali kazanmış değil ama rakiplerine bakarsak kaybetmeleri bizce imkansıza yakın. The Roop’un Litvanya ulusal finalini kaybetmesi, Dotter’ın geçen sene Melodifestivalen’i kaybetmesinden bile daha saçma bir sonuç olur.

Finali kazanıp kazanmayacağı, ya da Eurovision’da derece elde edip etmeyeceği gibi tahmin oyunlarına girmeden söyleyelim: The Roop’un bu seneki şarkısı “Discoteque” tek kelimeyle muhteşem. Eğer bir kaza olmazsa, Vaidotas ve arkadaşları Litvanya’yı Eurovision’da bir kere daha temsil etme hakkı kazanacaklar. Aksi durumda kaybeden Litvanya olur.

Grubun birden çok canlı performansını izlediğimiz için rahatlıkla söyleyebiliriz ki, arenanın dolu olması durumunda “The Roop” Rotterdam’ı yıkacaktır.

Şimdi gelelim Fransa ve İsrail ile ilgili yorumlarımıza. İsrail’in aday şarkıları uzun zamandır belliydi ve ilk yorumumuz hangisi seçilirse seçilsin geçen seneyi aratacağı şeklindeydi. Bize göre hiç bir özelliği olmayan 9 şarkının içinde kötünün iyisi diyebileceğimiz bir şarkı seçildi. Şimdiden çok beğenenler olduğuna eminiz ama bize göre Eurovision’da en ufak bir şansı olmayacak. Sadece biz değil, Eurovision’u takip eden herkes 2021 yarışmacılarının çoğunu geçen seneden tanıyor. Karşısında onca güçlü rakip varken, yarışmaya geçen seneye göre daha sıradan bir şarkıyla katılan Eden Alene partinin tadını çıkarmaya bakacak.

Fransa’da sonuç en başından beri belliydi. Daha önceki yorumlarımız ne olursa olsun, bütün anketlerin ve bahislerin favorisi Barbara Pravi’ydi. Orada bir sürpriz yaşanmadı ve şarkıcı Rotterdam biletini cebine koydu. Barbara çok başarılı bir müzisyen. Şarkı da Fransa’nın 2017’den beri en iyi şarkısı.

Şubat ve Mart ayları Eurovision açısından sıcak geçecek. Şu ana kadar sadece 3 şarkı belli olmuş olsa da bir buçuk aydan kısa bir sürede 41 şarkının tamamını öğrenmiş olacağız. Şarkısını merakla beklediklerimizin başında Dadi Freyr ve Samira Efendi gibi isimler var. Almanya’nın Ben Dolic’in yerine kimi göndereceği ve Birleşik Krallık’ın James Newman ile devam edip etmeyeceği de cevap bekleyen sorular arasında. Bütün bu konular çok kısa bir süre sonra açıklığa kavuşmuş olacak.

Geçen seneki şarkıcılar hakkında son durumu sizlerle paylaşmadan önce yakında kapanacak olan büyük bir anketi sizlere hatırlatmak istiyoruz. Gelin Türkiye’nin en iyi Eurovision şarkısını sizlerle birlikte seçelim. Eğer bu videoyu 12 Şubat 2021 tarihinden önce izliyorsanız açıklama kısmındaki linke tıklayın ve size göre Türkiye’nin en iyi Eurovision şarkısı için oy kullanın. Sonuçlar anket kapandıktan sonra kanalımızda olacak.

Bu hatırlatmanın ardından sizleri Eurovision 2021’e katılacak şarkıcıların son durumu ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir