Baikal Tea Collection. Herbal Tea №2 / Aslankuyruğu ve Yonca İçeren Karışık Bitki Çayı – Bu Çay Ne İşe Yarıyor? Ya da Yarıyor mu? – BuMesele

Baikal Tea Collection. Herbal Tea №2 / Aslankuyruğu ve Yonca İçeren Karışık Bitki Çayı – Bu Çay Ne İşe Yarıyor? Ya da Yarıyor mu?

Baktım ki etrafımdaki herkese bu çayı anlatıyorum, tek tek anlatmaya da yetişemiyorum, dedim bunu neden herkesin erişebileceği şekilde yapmıyorum?

Bu yazı da tamamen diğer yazılarım gibi kişisel deneyimimi içeriyor. Deneyimime gelince, yalnızca dört kez içtiğim bir çay nasıl bu kadar iyi geldi bilemiyorum. Artık ne etkisi dersek diyelim, ister plasebo ister başka bir şey. Bu çayda her ne varsa beni her ay yaşadığım dayanılmaz ağrılarımdan kurtardı. Çayı incelemek için linke tıklayın!Yirmi yıldan uzun süredir her regl döneminde ilk iki günü korkunç ağrılar yaşayan, hatta dönemin başında, ortasında ve sonunda gözümü açamayacak kadar baş ağrısı yaşayan ben hayatımda ilk kez ağrı kesici içmedim. Ne başım, ne belim, ne karnım ne de kasıklarım beni bu ay yatak döşek yatırmadı. Hatta çok yoğun bir tempoda olduğum bir dönem geçirmeme rağmen, hem enerjik hem de rahat günler geçirdim.

Sizlerle çayın içeriğini de paylaşmak isterim.

Aslankulağı otu, alfalfa otu, melisa otu, nane yaprakları, adaçayı yaprakları, sarı kantaron otu, mercanköşk otu, yonca otu yer alıyor.

Adaçayı, antienflamatuar ve ateş düşürücü etkiye sahiptir. Gerginliği giderir, yatıştırır.

Melisa, sindirimi iyileştirir, duygusal dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olur. Mevsim geçişlerinde vücudun savunma gücünü artırır.

Nane, kan dolaşımını hızlandırır, dayanıklılığı artırır, stresi azaltmaya ve uzun süreli yorgunlukla baş etmeye yardımcı olur.

Yonca, ek bir vitamin kaynağıdır ve vücudun yenilenmesini destekler. Cilt durumunu iyileştirir.

1 poşeti 1 bardak (200 ml) kaynatılmış suda 15 dakika boyunca demleyerek, yemeklerle birlikte ya da sonrasında tüketebilirsiniz. Kullanım önerisinde yemeklerle birlikte diyor ancak ben her zaman yemekle birlikte içemedim. Genelde sonrasında tükettim. Tamamen kendi tercihimdi.

Siz de böyle bir şey arayışındaysan mutlaka denemelisiniz. Çevrenizdekilerle hemen paylaşmak isteyeceksiniz.

Çayı incelemek için linke tıklayın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.