Bu Yıl da Normal Eurovision Yok! Biletler İade Edilecek! – BuMesele

Bu Yıl da Normal Eurovision Yok! Biletler İade Edilecek!

Eurovision 2020’nin iptalinin ardından Eylül ayında 2021 yılı için yarışmanın kesinlikle yapılacağı duyurulmuştu. Pandemi şartlarında nasıl yapılacağı ile ilgili 4 farklı senaryo hazırlanmıştı. Konunun tamamını “Eurovision 2021 Kesinlikle Yapılacak” adlı yazımızda daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Baştaki ilk senaryo, yani her şeyin eskisi gibi olduğu bir törenin yapılma şansı maalesef kalmadı. Şimdi en iyi ihtimal ile B senaryosu gerçekleşecek. Yani tören sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ve seyirciler arasında 1,5 metre mesafe bırakılarak yapılacak. Bu nedenle seyirci sayısı da normalde olacak sayıdan bir hayli daha az olacak.Organizatörler bu ay mevcut bilet sahiplerine paralarını iade etmeye ve daha sonra onlara aynı gösteri için biletleri geri alabilme seçeneği sunmaya karar verdiler.

İki yarı final ve finalde, jüri provası, aile provası ve canlı gösteri olmak üzere toplam 9 gösteri yapılacak. Pandemi koşulları ve sosyal mesafe koşullarına bağlı olarak mevcut bilet sayılarında değişiklik olabilecek. Organizatörler duruma göre daha fazla bilet satabileceklerini bildirdi.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.