Eurovision 2021 Kesinlikle Yapılacak! – BuMesele

Eurovision 2021 Kesinlikle Yapılacak!

2020 yılında salgın sebebiyle iptal edilen ve düzenlenemeyen Eurovision şarkı yarışması 2021 yılında kesin olarak yapılacak!

EBU (Avrupa Yayın Birliği) yarışmayı her koşulda düzenleyebilmek için 4 farklı senaryoya da kendini hazırlıyor.

Hollanda’daki ev sahibi yayıncılar NPO, NOS ve AVROTROS ile EBU’nun üzerinde durdukları 4 farklı senaryo şu şekilde:

A SENARYOSU

İlk senaryo her şeyin normal olması durumu. Bu gidişata göre biraz hayal gibi görünse de her şey iyi olursa yarışma, Rotterdam’ın Ahoy Arenasında, seyircili bir şekilde her zaman olduğu gibi ve kostümlü provalar dahil olmak üzere toplam 9 gösteri yapılacak.

B SENARYOSU

İkinci senaryo sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yapılması. Bu senaryoda yine 9 gösteri olacak ancak seyirciler arasında 1,5 metre mesafe bırakılacak. Mesafe olacağı için tabi ki izleyici sayısı normalde olabilecek sayıdan çok daha az olacak. Böyle bir durum olursa seyircilerin seçilmesinde adil bir çekiliş yapılacak ve her gösteriyi kimlerin izleyeceği belirlenecek. Çekilişte çıkmayanlara bilet tutarları tam olarak iade edilecek.

Konu ile ilgili tam bilgiler 2021 yılı geldiğinde yetkililer tarafından daha açıklayıcı olarak yapılacak.

C SENARYOSU

Diğer bir senaryo seyahat kısıtlaması olması durumu.

Bu senaryoda, yine sosyal mesafeli bir düzen olacak ve yine 9 gösterili bir organizasyon gerçekleştirilecek.

Seyahat edebilecek olan ülkelerin şarkıları, açılış ve ara performansları yine canlı olarak verilecek. Yarışmanın yapılacağı Rotterdam’a seyahat edemeyen şarkıcılar kendi ülkelerinden sahne alacak ve tüm performanslar Rotterdam’da bir araya getirilecek. 

D SENARYOSU

Karantina olması durumu. Hiç istemediğimiz ve olmamasını umduğumuz son senaryo.

Bu yıl da seyahatlerin durdurulması ve karantina durumu söz konusu olursa yarışma maalesef seyircisiz ve Rotterdam’daki etkinlikler olmadan gerçekleşecek.

Tüm katılımcılar muhtemelen Kasım ayında Junior Eurovision Şarkı yarışmasında prova edileceği gibi şarkılarını kendi ülkelerinde söyleyecek ve bu performanslar Rotterdam’ın Ahoy arenasında bir araya getirilecek.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.