BuMesele Takipçilerinin Oyları ile Eurovision 2018 Top 10 – BuMesele

BuMesele Takipçilerinin Oyları ile Eurovision 2018 Top 10

Haftalarca oy kullandınız ve videolarımızın altına yorum bırakarak görüşlerinizi dile getirdiniz.  Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşarak ve sitemizdeki anketimize katılarak 2018 Eurovision şarkı yarışmasındaki favorilerinizi bize ulaştırdınız.

Şarkılara geçmeden önce küçük bir hatırlatma. Bu videonun amacı birinci olacak şarkı ile ilgili tahmin yürütmek değil, favorilerini bizlere ulaştıran değerli takipçilerimizin en çok beğendikleri 10 şarkıyı sizlerle paylaşmak.

Yüzlerce yorum ve binlerce beğeninin ardından, işte karşınızda BuMesele izleyicilerinin 2018 Eurovision’daki 10 favori şarkısı!

10 numara; Yarışmaya doğrudan katılan ülkelerden olan Fransa’yı, Madame Monsieur kendi dilinde seslendirdiği, ‘Mercy’ isimli şarkı ile temsil ediyor. Yarışmada bu güne dek 5 kez birinci olan Fransa, aldığı 34 puan ile listenin 10 numarasında.

9 numara; 9 numaradaki ülke, Eurovision yarışmalarında 3 kez birinciliği olan Danimarka. Sizlerden 51 puan alan ülkeyi, Rasmussen, ‘Higher Ground’ isimli şarkıyla temsil ediyor.

8 numara; Kıbrısı ‘Fuego’ isimli şarkı ile temsil eden Eleni Foureira (fuurira) Danimarka’dan yalnızca 1 oy fazla alarak 52 puan ile 8 numaradaki yerini aldı.

7 numara; Listenin 7. sırasında, 2001 yılında ilk ve tek birinciliğini alan Estonya var. Sizlerden 59 puan alan ülkeyi, ‘La Forza’ isimli beğenilen şarkı ile temsil eden isim Elina Nechayeva.

6 numara; 61 puan ile Norveç listenin 6 numarasında. 2009 yılında aldığı birincilik ile büyük bir hayran kitlesi kazanan Alexandre Rybak, ‘That’s How You Write a Song’ isimli şarkı ile Norveç’i ikinci kez temsil ediyor.

5 numara; 2018 Eurovision şarkı yarışmasında yarışacak olan 43 şarkıdan en çok izleneni, bugüne dek yarışmada 3 kez birincilik alan İsrail. Netta seslendirdiği, ‘I’m not your Toy’ isimli şarkısı ile sizden 66 puan alarak listenin 5 numarasındaki yerini aldı.

 4 numara; yarışmaya sadece bir kez 2016 yılında katılan Çek Cumhuriyeti, sizden aldığı 72 puan ile listenin 4 numarasına yerleşen ülke oldu. İkinci kez yarışmada yer alacak olan Çek Cumhuriyeti’ni Mikolas Josef ‘Lie to Me’ isimli şarkı ile temsil ediyor.

3 numara, Yarışmaya 13 kez katılan ancak finalde yalnızca 3 kez yarışabilen Bulgaristan, bugüne dek 5lik, 4lük ve 2lik elde etti. Bu yıl da oldukça iddialı bir şarkı ile yarışmaya katılan Bulgaristan, aldığı 106 oy ile listenin 3 numarasında.

2 numara, Bumesele’nin favoriler listesinde 1 numara olan Yunanistan, takipçilerimizin oylarıyla belirlenen listede 118 puan aldı ve yalnızca 4 oy farkla 2 numarada kaldı. Tek birinciliğini 2005 yılında alan ülkeyi, kendi dilinde seslendirdiği, ‘Oneiro mu’isimli şarkı ile Yianna Terzi temsil ediyor.

1 numara, listenin zirvesinde, finalde 10 kez yer alan ve 2011 yılında aldıkları birincilik ile yarışmadaki varlığını iyice hissettiren kardeş ülke Azerbaycan var. Verdiğiniz oylar sonucunda 122 puan alan Azerbaycan’ı, ‘X My Heart’ isimli şarkı ile 2018 Eurovision şarkı yarışmasında temsil eden isim Aisel.

Eğer henüz izlemediyseniz, daha önce yayınladığımız BuMesele.com sitesinin favorileri videosunu da kanalımızda bulabilirsiniz.

İzlediğiniz için teşekkürler. Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızdan haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın. Hoşçakalın.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.