Çıtayı Yükselttiler – Eurovision 2020’de Almanya ve Birleşik Krallık Rüzgarı – Top 16 – BuMesele

Çıtayı Yükselttiler – Eurovision 2020’de Almanya ve Birleşik Krallık Rüzgarı – Top 16

Birleşik Krallık ve Almanya’nın şarkılarını açıklamasıyla büyük 5’li gözümüze uzun yıllardır olmadığı kadar iddialı görünmeye başladı.

Eurovision geneli için söylemiyoruz ama yarışmaya yıllardır sıradan şarkılar yollayan Birleşik Krallık bu sene kendi çıtasını bir hayli yükseltti.

Son 20 yıl içinde en fazla 2-3 iyi şarkısını sayabileceğimiz Birleşik Krallık, son yıllarda istisnalar hariç ilk 20’ye girmekte bile zorlanıyordu. Ülkenin 2000’lerdeki Eurovision karnesini hesaba katarsak işinin kolay olmadığı ortada, ancak James Newman klipteki vokal performansı sahneye taşıyabilirse ve bunu iyi bir koreografi ile birleştirebilirse bu şarkının Birleşik Krallık adına iyi bir derece elde etme şansının yüksek olduğunu düşünüyoruz. “My Last Breath” bize -aynen geçen seneki İsveç gibi- her dinleyişimizde daha iyi geliyor.

Bizim Birleşik Krallık için övgülerimizi hazırladığımız sırada, bir başka bombayı da Almanya patlattı. Ben Dolic’in seslendirdiği “Violent Thing” Almanya’nın Eurovision’a yolladığı en iddialı şarkılardan biri olabilir. Almanya’nın şansını arttıran en önemli faktör, yarışmadaki diğer bütün şarkılardan farklı olması. Eğer klipteki Disco havasını sahneye yansıtacak bir koreografi gerçekleştirebilirlerse salondaki izleyicileri hareketlendirebileceklerine eminiz. Performansta büyük bir hata olmazsa bu şarkı Almanya’ya Lena’dan beri en iyi derecesini getirebilir.

Hem Birleşik Krallık, hem Almanya için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu şarkıları İsveç yapmış olsa şimdiden ilk 5’i garantilemiş olurdu. Sonuç olarak büyük beşlinin en büyük iki ülkesi bu sene uzun zamandır hiç olmadıkları kadar iddialı olacaklar. Bakalım yarışma günü gelip çattığında umdukları sonucu elde edebilecekler mi? Sizler de bu konudaki görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşın.

Canlı performansları gördükçe bu sıralama daha çok değişecektir, ancak şu ana kadar kesinleşen şarkıların ardından bizim Top 16 listemiz şu şekilde oluştu:

16- Ermenistan / Athena Manoukian / Chains On You

15- Çek Cumhuriyeti / Benny Cristo / Kemama

14- Slovenya / Ana Soklič / Voda

13- Ukrayna / Go_A / Solovey

12- Letonya / Samanta Tīna / Still Breathing

11- Fransa / Tom Leeb / The Best in Me

10- İtalya / Diodato / Fai rumore

9- İspanya / Blas Cantó / Universo

8- Belçika / Hooverphonic / Release Me

7- Avustralya / Montaigne / Don’t Break Me

6- Arnavutluk / Arilena Ara / Shaj

5- Polonya / Alicja Szemplińska / Empires

4- Birleşik Krallık / James Newman / My Last Breath

3- Litvanya / The Roop / On Fire

2- Norveç / Ulrikke Brandstorp / Attention

1- Almanya / Ben Dolic / Violent Thing

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir