80’lerin Unutulmaz Yabancı Sitcomları – BuMesele

80’lerin Unutulmaz Yabancı Sitcomları

Bu videomuzda sizleri nostaljik bir yolculuğa çıkarıp 80’lerin unutulmaz yabancı komedi dizilerine bir göz atacağız. Bu video ülkemizde 80’li yıllarda yayınlanmış diziler hakkında olduğu için, ülkemizde yayınlanması 90’ları bulmuş olan Bizim Ev (Full House) ve Seinfeld gibi dizileri bu listeye dahil etmedik. Sıralamayı yaparken, dizilerin dünyadaki popülaritesinden çok, yayınlandıkları dönemde Türk izleyicisinden gördükleri ilgiyi dikkate almaya çalıştık. Sözü çok uzatmadan, sizleri tek kanal döneminin unutulmaz sitcomları ile başbaşa bırakıyoruz. Bakalım siz bu dizilerin kaçını hatırlayacaksınız!

İyi seyirler.

 
10- Dostlar Arasında / Şerefe / Cheers (1982-1993)

Türkiye’de farklı zamanlarda farklı isimlerle oynayan dizi 80’li yılların en iyi sitcomlarından birisi olsa da ülkemizde dünyadaki popularitesini yakalayamamıştır.9- Aile Bağları / Family Ties (1982-1989)

Geleceğe Dönüş’ün unutulmaz oyuncusu Michael J.Fox’u şöhrete kavuşturan dizi, 60’ların hippi gençleri Elyse ve Steven’ın aile kurduktan sonra çocuklarıyla yaşadıkları olayları konu alıyor.8- Webster (1983-1989)

Emekli futbolcu George Papadopolis’in hayatı eski takım arkadaşının yetim oğlu eve taşınınca değişir. 80’li yılların tek kanal dönemini yaşayanlar bu küçük çocuğu görür görmez hatırlayacaktır.7- Patron Kim? / Who’s the Boss (1984-1992)

Kızı Samantha ile yaşayan emekli beyzbol oyuncusu Tony Micelli, New York’lu reklam müdürü Angela’nın evinde kahya olarak işe başlar ve olaylar gelişir.6- Charles İş Başında / Charles in Charge (1984-1990)

80’leri görüp de Powell ailesinin çocuklarının bakıcılık görevini üstlenen ve evlerini çekip çeviren kolej öğrencisi Charles’ın maceralarını hatırlamayan yoktur.

 

5- Evli ve Çocuklu / Married with Children (1987-1997)

Türkiye’de defalarca gösterilen dizi, kadın ayakkabıları satan Al Bundy’nin, üşengeç karısı, işlevsiz oğlu ve kafasız kızıyla yaşadığı idealden uzak aile hayatını konu alıyor.

4- Altın Kızlar / The Golden Girls (1985-1992)

Hayatlarının bir döneminde hepsi evli olan ve ilerleyen yıllarında birlikte yaşayan 4 kadının hikayesini konu eden Altın Kızlar, listedeki en benzersiz dizilerden biri.3- Muhteşem İkili / Perfect Strangers (1986-1993)

Akdeniz’deki küçük bir adada koyun çobanı olan Balki, Amerika’daki kuzeni Larry’nin yanına gelir ve bizim için 80’li yılların en sevimli dizilerinden biri başlar.2- Alf (1986-1990)

Melmac gezegeninden Alf, Tanner ailesinin garajına çarpar ve bu sevimli ailenin bir parçası haline gelir. Ukala ve çok bilmiş uzaylı Alf’in maceralarının konu edildiği dizi, 80’lerin simgelerinden biri.1- Cosby Ailesi / The Cosby Show (1984-1992)

Başarılı bir doktor olan Cliff Huxtable ve ailesinin başına gelen komik olayların anlatıldığı dizi, 80’lerin ve belki de TV tarihinin en güzel aile yapımlarından biriydi.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.