Diş Macunu Nerelerde İşe Yarar? – BuMesele

Diş Macunu Nerelerde İşe Yarar?

Elimizin altıda bazen öyle ürünler vardır ki ilk kullanım şeklinin haricinde de bir çok işe yarar. Bunlardan biri de “Diş Macunu”.

 

Diş fırçalarken kullanmanın dışında, birçok farklı işe de yarayan ürün, acil durumlarda oldukça yardımcı. Şimdi diş macunu başka nerelerde kullanılabilirmiş bir bakalım.

1- Cd Temizleme; CD’ erde oluşan çizikleri parlatmak için diş macunundan faydalanabilirsiniz. 2- Musluk Parlatma; su lekelerini üzerine hapseden musluklar için de en kolay çözümlerden biri diş macunu ile hafifçe ovalamak.3- Gümüş Parlatma; takı olarak ya da ev eşyalarında gümüş seviyorsanız zamanla kararması en büyük sıkıntısı olsa gerek. Ancak hiç sıkıntı yapmayın. Çünkü evde neredeyse olmama ihtimali olmayan diş macunu bu sıkıntımıza da yetişiyor. Deneyin, pişman olmayacaksınız. 4- Ütü Tabanı Temizlemesi; ütü yapmak çok sevilen bir iş olmadığı gibi bir de zamanla ütü tabanlarında bazı sıkıntılar oluşur. Ütülenen ürüne yapışmaya başlar. İşte eğer siz de zaman zaman bu sorunlarla karşılaşıyorsanız, pamuklu bir beze diş macununu sıkın ve ütü tabanınızı hafifçe ovalayın. 5- Derz Temizliği; banyo ve mutfaklarda en büyük sıkıntılardan biri de derzlerin temizlenmesi. Bu konuda oldukça başarılı kimyasal ürünler. Eğer kimyasal ürünlere alerjiniz varsa, diş macununu deneyebilirsiniz. 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.