Dolar Milyoneri YouTube Zenginleri – Futbolcuları Kıskandırdılar – BuMesele

Dolar Milyoneri YouTube Zenginleri – Futbolcuları Kıskandırdılar

Bu videomuzda Forbes’un yayınladığı listeye göre “dünyada 2018 yılının en çok kazanan Youtuber’ları” ile karşınızdayız.

Öncelikle şunu belirtelim, buradaki kazançlar sadece YouTube izlenmeleri değil, marka anlaşmaları, sponsorluklar ve ürün satışlarını da içermekte ve 2017 ortasından Haziran 2018’e kadar olan bir dönemi kapsamakta. Son rakamların muhtemelen burada bahsedilenden daha yüksek olduğunu varsayabiliriz.

Şunu da ekleyelim, bu videoya bakarak Türkiye’nin en çok aboneli kanalları hakkında bir çıkarım yapmaya çalışmak yanıltıcı olacaktır. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum, doların lira karşısında kısa sürede çok fazla değer kazanması ve bunun yerli reklam verenlerin bütçesine vurduğu darbeyi hesaba katarsak, en çok kazanan Türk Youtuber’ların buradaki rakamların yanına dahi yaklaşamayacağını tahmin etmek zor değil.

Bu kısa açıklamanın ardından işte karşınızda “2018’de dünyanın en çok kazanan 10 YouTube yıldızı”!

İyi seyirler!

10: Logan Paul Vlogs
2018 Kazancı: $14.5 milyon
Abone Sayısı: 19 milyon (Temmuz 2019)
Japonya’da bir intihar vakasını filme alarak kanalında yayınladığı için Google’ın “Tercih Edilenler” programından çıkarılan ve bu sebeple kazançları düşen Logan Paul, hayranlarının çıkardığı ürünlere gösterdiği yoğun ilgi sayesinde yine de dünyanın en çok kazanan 10’uncu YouTube fenomeni olmayı başardı.

9: PewDiePie
2018 Kazancı: $15.5 milyon
Abone Sayısı: 97 milyon (Temmuz 2019)
Pot üstüne pot kırmasına, Yahudiler hakkında komikli şakalı videolar yapmasına ve bu sebeple büyük tepkiler çekmesine rağmen Felix Kjellberg, yine de YouTube’un en çok kazananlarından biri olmayı sürdürdü. 97 milyon abone ile abone sayısında bu listedeki bütün kanalları geçmesine rağmen, gelirde 9. sırada kalması aslında abone sayılarının kazancı doğduran etkilemediğini gösteriyor.

8: jacksepticeye
2018 Kazancı: $16 milyon
Abone Sayısı: 22 milyon (Temmuz 2019)
Ağzı bozuk İrlanda’lı Seán McLoughlin site üzerindeki en popüler video oyun yorumcularından biri. Disney için de bir dizi hazırlayan Jacksepticeye, Twitch üzerinden canlı yayınlar yapmayı sürdürüyor.

7: VanossGaming
2018 Kazancı: $17 milyon
Abone Sayısı: 24 milyon (Temmuz 2019)
Gündemdeki büyük oyunları oynayarak kendine bir kariyer edinen Kanada’lı oyuncu Evan Fong’un başarısının sırrı, biraz da esprili tarzında gizli.

6: Markiplier
2018 Kazancı: $17.5 milyon
Abone Sayısı: 24 milyon (Temmuz 2019)
Hawaii yerlisi bir oyuncu olan Markiplier özellikle PS4 oyunlarına bayılıyor. Oyuncu derin sesi, gürültülü tarzı ve oyun oynarken zaman zaman attığı çığlıklar ile biliniyor.

5: jeffreestar
2018 Kazancı: $18 milyon
Abone Sayısı: 15 milyon (Temmuz 2019)
Myspace zamanlarından beri ünlü olan Makyaj sanatçısı Jeffree Star, bu şöhreti YouTube’a da taşımayı başarmış. Kurucu ortaklarından olduğu “Jeffree Star Cosmetics” şirketi, yılda tahmini $100 milyon dolarlık makyaj malzemesi satıyor.

4: DanTDM
2018 Kazancı: $18.5 milyon
Abone Sayısı: 21 milyon (Temmuz 2019)
Bir önceki yıl $16.5 milyon ile zirvede yer alan Daniel Middleton, özellikle Minecraft oynayarak kendisine büyük bir takipçi kitlesi edindi. Britanyalı YouTuber gelirlerinin önemli bir kısmını hayranlarının büyük ilgi gösterdiği ürünlerinin satışına borçlu.

3: Dude Perfect
2018 Kazancı: $20 milyon
Abone Sayısı: 43 milyon (Temmuz 2019)
5 enerjik adamın büyük maharet ve ustalık gerektiren hareketleri akıcı ve keyifli şekilde izleyicilere sundukları Dude Perfect kanalı, YouTube’un en eğlenceli içeriklerinden bazılarını vadediyor.

2: Jake Paul
2018 Kazancı: $21.5 milyon
Abone Sayısı: 19 milyon (Temmuz 2019)
Listede 10’uncu sırada yer alan Logan Paul’un aşırı gürültücü ve enerjik kardeşi Jake Paul, yaptığı rap şarkılarının çok izlenmesinin yanı sıra, ürün satışlarından da önemli bir gelir elde ediyor.

1: Ryan ToysReview
2018 Kazancı: $22 milyon
Abone Sayısı: 20 milyon (Temmuz 2019)
İnanması zor olsa da, YouTube’un zirvesinde 7 yaşında bir çocuk var. Her çocuk gibi oyuncak arabaları ve legolarıyla oynamayı çok seven Ryan, ailesinin de desteği ile bunu kameralar önünde yapınca, ortaya kulağa çok çılgınca gelen bir başarı öyküsü çıkmış.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere! Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.