En İyi 10 Hareketli Tarkan Şarkısı – BuMesele

En İyi 10 Hareketli Tarkan Şarkısı

Tarkan’ın En İyi 10 Slow Şarkısını listelediğimiz videomuzdan sonra, şimdi de en iyi 10 hareketli şarkısını geri sayıyoruz.

1992 yılında “Yine Sensiz” adlı albümü ile pop müzik dünyasına merhaba diyen şarkıcının toplam 10 albümü bulunuyor. Bu albümlerde yer alan şarkılarının büyük bir çoğunluğu, çıktıkları dönemde müzik listelerinin zirvesinde yer aldı.

Hiç vakit kaybetmeden, sizleri bumesele.com’a göre en iyi 10 hareketli Tarkan şarkısıyla baş başa bırakıyoruz.

10- Kıl Oldum; “Yine Sensiz” adlı ilk albümünün çıkış şarkısıydı. Tarkan’ı bize tanıtan şarkının sözleri Alpay Aydın’a, müziği ise Tarkan’a ait.

9- Gül Döktüm Yollarına; sözleri Tarkan’a ait olan şarkı, 1994 yılında yayınlanan “Aacayipsin” adlı albümden bir eser.

8- Gülümse Kaderine; Sözlerini Tarkan’ın, müziğini Tarkan ve Ozan Çolakoğlu’nun birlikte yaptığı şarkı, Türkiye’de tüm zamanların en çok satan 2. albümü olan “Dudu” da yer alıyor.

7- Hüp; Tarkan’ın 2001 yılında yayınlanan dördüncü albümü “Karma”da yer alan şarkının klibindeki sahneler çok konuşulmuştu. Şarkının söz ve müziği ise Nazan Öncel’e ait.

6- Dudu; 2003 yılında satışa çıkan, 5 şarkı ve 5 remixten oluşan albüm birçok ilke imza atan bir albüm olmuştu. Albüme adını veren şarkı olan “Dudu”nun sözleri Nazan Öncel’e ait.

5- Sen Başkasın; söz ve müziği Tarkan’a ait olan unutulmayan şarkı, Yurtdışı satışı dahil Türkiye’de tüm zamanların en çok satan 3. Albümü olan “Karma” da yer alıyordu.

4- Hepsi Senin Mi?; 1994 yılında çıkan ikinci albümünün çıkış şarkısıdır. Söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan şarkı 1999 yılında ‘Şıkıdım’ adıyla single olarak da yayınlanmıştır.

3- Ölürüm Sana; 1997 yılında yayınlanan 3. Albümü ile aynı adı taşıyan şarkısı “Ölürüm Sana, söz ve müziği Tarkan’a ait bir eser.

2- Kuzu Kuzu; söz ve müziği Tarkana’a ait olan şarkı, her şarkısı hit olan “Karma” albümünün çıkış parçası. Kuzu Kuzu, Tarkan’ın klipteki dansları ile de unutulmayan bir şarkı.

1- Şımarık; Listemizin zirvesinde, “Ölürüm Sana” adlı albümden bir şarkı daha sizlerle. Unutulmaz şarkının sözleri Sezen Aksu’ya müziği ise Sezen Aksu ve Tarkan’a ait. Farklı şarkıcılar tarafından birçok dilde yorumlanan şarkı 1998 yılında Avrupa’da single olarak yayınlandı.

Favori şarkınız listede yoksa, yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Videomuzu izlediğiniz ve kanalımıza abone olduğunuz için şimdiden teşekkürler. Başka bir top 10 listesinde görüşmek üzere!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.