En İyi 10 Slow Tarkan Şarkısı – BuMesele

En İyi 10 Slow Tarkan Şarkısı

“Adımı Kalbine Yaz” adlı albümünden sonra 11 Mart 2016 tarihinde “Ahde Vefa” adlı Türk Sanat müziği albümü çıkaran Tarkan’ın sevenleri artık bir “Tarkan” albümü bekliyordu.

Tarkan, 10. ve son albümü “10”u 15 Haziran 2017 günü yayımladı. Albümde yer alan 14 şarkının 3 tanesinin söz ve müziği Tarkan’a ait. Bu şarkıların dışında 5 şarkının daha söz ya da müziğinde imzası bulunuyor. Ayrıca albümde Sezen Aksu, Ümit Sayın ve Nazan Öncel’den de birer şarkı yer alıyor.

Yedi yıl aradan sonra Tarkan, bu isimleri bir araya getirmesine rağmen sevenlerinin heyecanlı bekleyişine karşılık veremedi gibi görünüyor. Bakalım bu defa başta umduğunu bulamayan Tarkan sevenlerin fikri şarkıları dinledikçe değişecek mi?

Megastar Tarkan albüm sonrası ilk konserini, 01 Temmuz 2017 Cumartesi gecesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde verdi. Başarılı sahnesi ve özlenen şarkıları ile sevenlerine güzel bir konser veren şarkıcı, 2-4-5-8-9-10 Temmuz 2017 tarihlerinde de konserlerine devam etti.

BuMesele.com’a göre düzenlenen listemizde, Tarkan’ın en sevilen ve unutulmayan 10 slow şarkısını sizlerle paylaşıyoruz. Sizin listenizde hangi şarkıları var?

10- Vazgeçemem; “Yine Sensiz” adlı ilk albümünde yer alan şarkı albümün en güzel slow şarkısıydı. Şarkıya üç klip çekilmişti. 1992 yılından beri dinlediğimiz şarkının sözleri Tarkan’a, müziği Gipsy King’e ait. “Asla” adıyla da bilinir.

9- Gitme; 1994 yılında yayımlanan “Aacayipsin” adlı ikinci albümünde yer alan eserin sözleri, Kemal Sayın ve Ümit Sayın’a, müziği Ümit Sayın’a ait. Şarkıya 2011 yılında Ümit Sayın ile birlikte düet yapmışlardır.

8- Kayıp; 2010 yılında çıkan sekizinci stüdyo albümü olan “Adımı Kalbine Yaz” ilk hafta yaptığı büyük satış başarısı elde etti. 2011 yılında  Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Mısır ve Lübnan gibi Orta Doğu ülkelerinde de piyasaya sürüldü.

Listemizin sekizinci sırasında yer alan “Kayıp” şarkısının sözleri Günay Çoban’a müziği Tarkan’a ait.

7- Sorma Kalbim; Türkiye’de tüm zamanların en çok satan ikinci albümü olan “Dudu” Mart 2003 tarihinde yayınlandı. Albümde 5 şarkı 5 remix yer alıyor. Aynı zamanda, Türkiye’de en hızlı satılmış albüm olan “Dudu” da yer alan “Sorma Kalbim” listemizin yedi numarasında.

 6- Gitti Gideli; 2001 yılında “Türkiye’nin En Çok Satan Albümü” olan, “Karma” albümünde yer alan, söz müziği Tarkan’a ait olan eserdir. Albümdeki on iki şarkının da hit olması nedeniyle, Tarkan denince akla gelen albüm olmuştur. Listemizin altıncı sırasında sözü ve müziği Tarkan’a ait olan “Gitti Gideli” yer alıyor.

5- İnci Tanem; 1997 yılında piyasaya sürülen “Ölürüm Sana” adlı üçüncü albümünün şarkısıdır. Avrupa ve Asyada satışa çıkan albüm 4.500.000’den fazla satmıştır. Albümdeki “İnci Tanem” adlı şarkı listemizin beşinci sırasında. Şarkı “Sabret” olarak bilinir.

4- Kış Güneşi; Sözleri Yıldız Tilbe’ye ait olan şarkının unutulmaz müziği de Nurhat Şensesli tarafından yapılmış. “Aacayipsin” adlı ikinci albümü ile Avrupa ve Asya’da da tanınmaya başlayan şarkıcı bu albümü ile 3 milyon gibi bir satışa ulaşmıştır.

Listemizdeki ilk üçe geldik.

3- İkimizin Yerine; “Ölürüm Sana” adlı üçüncü albümünde yer alan ve unutulmayan diğer bir şarkı da “İkimizin Yerine”. Söz ve müziğini Sezen Aksu ile birlikte yaptıkları şarkı, tam yirmi yıldır sevilerek dinleniyor.

2- Dön Bebeğim; İkinci sırada, “Aacayipsin” adlı albümünün unutulmaz parçalarından biri olan “Dön Bebeğim” yer alıyor. Şarkının söz ve müziği Ümit Sayın’a ait.

1- Unutmamalı; Listemizin zirvesinde, “Aacayipsin” albümünden bir şarkı daha sizlerle. Şarkının söz ve müziği Tarkan’a ait.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.