Eurovision 2021’de İlk Şarkı Belli Oluyor – İşte Favorilerimiz – BuMesele

Eurovision 2021’de İlk Şarkı Belli Oluyor – İşte Favorilerimiz

Hesapta olmayan bir senelik aranın ardından Eurovision 2021’de yeniden karşımızda olacak. Avrupa genelinde gerçekleştirilecek ulusal seçmelerin ardından Mart 2021’de yarışmada yer alacak tüm şarkılar belli olmuş olacak. Biz şu anda bu büyük maratonun başladığı noktadayız ve 2021 Eurovision şarkı yarışmasında yer alacak ilk şarkının belli olmasına 1 haftadan kısa bir zaman var. Bu şarkı son yıllarda olduğu gibi yine Arnavutluk’tan gelecek. Hayranlık duyduğumuzu daha önce defalarca dile getirdiğimiz ve kendi çapında çok köklü ve büyük bir müzik olayı olan Festivali i Këngës, bu sene 59’uncu versiyonuyla karşımızda olacak. Aralık ayının 21’inde başlayacak olan 3 günlük süreçte Arnavutluk’u Eurovision’da temsil edecek şarkıcı ve şarkı belirlenmiş olacak.

Festivali i Këngës’te tam 26 yarışmacı sahneye çıkacak ve sadece 1 tanesi 2021 Eurovision biletini cebine koymaya hak kazanacak. Biz 26 aday şarkının tamamını dinledik ve favorilerimizi sizler için derledik. İşte bize göre 59. Festivali i Këngës’in en iyi 5 şarkısı. (Şarkılar için videoyu izleyebilirsiniz!)

Şarkıların hangisi kazanırsa kazansın Eurovision’daki şanslarıyla ilgili şimdiden yorum yapmak imkansız, ancak bu 5’linin dışında kalanların herhangi bir şansı olacağını da düşünmüyoruz. Bildiğimiz bir şey var ki Arnavutluk Eurovision’da çok iddialı bir ülke olmasa da yarışmaya yolladığı şarkılarda belli bir standardı yakalamayı başarıyor. Bu sene de öyle olacağına eminiz.

Daha önceki yıllarda pek çok önemli konuk şarkıcıyı ağırlayan yarışmanın pandemiden ne kadar etkileneceğini ve alıştığımız görkemine ulaşıp ulaşmayacağını çok yakında öğreneceğiz. Yarışmanın yarı finalleri 21-22 Aralık’ta, finali ise 23 Aralık’ta karşımızda olacak. Bu seneki ulusal seçmeleri nasıl izleyebileceğinizle ilgili detayları instagram hesabımızdan yeri geldikçe paylaşacağız. Takipte kalmayı unutmayın!

Arnavutluk’tan sonra Ocak ayı içerisinde İsrail ve Fransa da şarkılarını seçecekler. Pek çoğunuzun bildiği gibi İsrail’in temsilcisi Eden Alene olacak. Şarkıcının seslendirmesi için yayıncıya 200’den fazla şarkı gönderildi. Bu şarkıların arasından seçilen 9 şarkı geçtiğimiz günlerde yayınlanarak oylamaya sunuldu. Bu 9 şarkının 3 tanesi seçilerek Ocak ayında son kez oylamaya sunulacak ve İsrail’in şarkısı belirlenmiş olacak. Şarkılar seçildikten sonra muhtemelen yeniden düzenlenecek ancak şimdiki halleriyle geçen seneyi aratacak gibi duruyorlar. İsrail’in şarkıları arasında 4 tanesi bizce diğerlerinin biraz önünde. İşte o şarkılar! (Şarkılar için videoyu izleyebilirsiniz!)

Şarkıları sıralamadan paylaşacak olursak Fransa’nın ulusal seçmelerinden en beğendiğimiz şarkılar şu şekilde: (Şarkılar için videoyu izleyebilirsiniz!)

Estonya 2020 temsilcisi Uku Suviste’nin doğrudan 2021’e katılmayacağını, ancak şarkıcının ulusal seçmelerde şansını deneyeceğini daha önce açıklamıştı. Eesti Laul’daki şarkıları dinledikten sonra şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Uku Suviste bir kez daha Estonya’nın ulusal finalini kazanmaya en yakın isim. Bize göre 2020’nin iptali en çok Uku Suviste’ye yaramış. Şarkıcı eğer bu seneki şarkısıyla Eesti Laul’u kazanırsa Eurovision’daki şansı geçen seneye göre kesinlikle daha yüksek olacaktır. İşte karşınızda Estonya ulusal finaline katılacak şarkılar arasında bizim en beğendiklerimiz. (Şarkılar için videoyu izleyebilirsiniz!)

Daha önce Sandro Nicolas’ın 2021’de yarışmaya dönmeyeceğini açıklayan Kıbrıs, yarışmada Elena Tsagrinou’nun seslendireceği “El Diablo” ile yer alacak. İsmi şimdiden belli olan şarkının Mart ayında yayınlanması bekleniyor.

Şimdi de sizleri heyecanla beklediğimiz Melodifestivalen’e katılacak isimlerle baş başa bırakıyoruz. 28 yarışmacı arasında geçtiğimiz yıllardan hatırlayacağınız bir çok şarkıcı var.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.