Eurovision’da Sahneyi Ateşe Veren Kadın Şarkıcılar – Top 10 – BuMesele

Eurovision’da Sahneyi Ateşe Veren Kadın Şarkıcılar – Top 10

Eurovision heyecanının zirve yaptığı bu günlerde, eski popüler bir videomuzu daha yüksek kalitede görüntülerle yeniden düzenleyip sizlere sunmak istedik. Eğer hazırsanız bomba gibi şarkılarla dolu videomuza başlıyoruz!

Bugünkü videomuzda Eurovision’da sahneyi ateşe veren kadın yarışmacılara bir göz atacağız. Bu Top 10’a girmeyi hak eden 10’dan fazla şarkıcı olduğundan aralarından seçim yapmak bizim için pek kolay olmadı.

Sıralamaya geçmeden önce, 2009’daki enerjik performansına rağmen ancak 24. olabilen Soraya Arnelas’ın, listemize girmeyi kıl payı kaçırdığına özellikle değinmek istiyoruz. Eğer “bu listede şu da olmalıydı” dediğiniz bir şarkıcı varsa, yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın! İyi seyirler!

10- Mandinga – Zaleilah – 2012

2012’de dansları ve kıvraklıkları ile sahneyi yakmaya çalışan çok şarkıcı olmuştu ve onların çoğunu bu listede göreceksiniz. Yarışmayı 12.ci sırada tamamlayan Mandinga listemizin 10 numarasında.

9 – Eleftheria Eleftheriou – Aphrodisiac – 2012

2012 mini eteklerin fora olduğu ve eğlencenin dibine vurulduğu bir yıldı. Yunanistan temsilcisi Eleftheria Eleftheriou, 17.ci olarak hayal kırıklığı yaşamış olsa da, kimse bu şarkının sahneyi salladığını reddedemez.

8- Ivi Adamou – La La Love – 2012

Yine 2012, yine bir enerji patlaması. Ivi Adamou da “La La Love” adlı şarkısı ile 16. olarak beklediğini bulamayanlardan olmuştu.

7- Hadise – Düm Tek Tek – 2009

2009 Eurovision şarkı yarışmasının en güçlü yıllarından biriydi. Hadise finalde sesiyle ilgili bazı sıkıntılar yaşasa da, dansları ve sahne karizmasıyla 4. olmayı başarmıştı.

6- Ruslana – Wild Dances – 2004

Son yıllarda Eurovision tribünlerinin stadyum atmosferlerini aratmadığı konusunda hemfikirizdir diye düşünüyoruz. Formatın bu hale evrilmesinde ülkemizde yapılan Eurovision’un payının büyük olduğunu düşünüyoruz. İstanbul’u sallayan Ruslana, elbette bu listeye girecekti.

5- Helena Paparizou – My Number One – 2005

2005’teki diğer şarkılara baktığımızda Helena Paparizou’nun bu birinciliğinin Eurovision’un en tartışmasız birinciliklerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Helena’nın yarışma tarihine geçen bu performansı alkışı hakediyor.

4- Aysel & Arash – Always – 2009

Azerbaycan’ın unutulmaz ikilisi Aysel ve Arash’ın sahneyi ateşe veren performansında Aysel’in kıvrak figürlerinin katkısını görmezden gelemeyiz. Gecenin sonunda 3.lük ile yetinmek zorunda kalsa da, “Always” Eurovision’u rahatlıkla kazanabilecek bir şarkıydı.

3- Ani Lorak – Shady Lady – 2008

2008’de sahneyi yakmayı deneyenlerin sayısı çok olunca oylar bölünmüş ve bundan kazançlı çıkan Dima Bilan olmuştu. Ani Lorak adrenalin dolu performansıyla sahnede bir deprem etkisi yaratmıştı.

2- Sertab Erener – Everyway That I Can – 2003

İddia ediyoruz eğer 2003’te Sertab Erener “Everyway That I Can” ile Eurovision’u kazanmamış olsa, bu listedeki şarkıların büyük bir kısmı hiç yapılmazdı. Bu listede yer bulan sahneyi yakma teşebbüslerinin tümünün kronolojik olarak Sertab’tan sonra gerçekleşmesi tesadüf değil. Dünya çapında bir sesin oryantal dans figürleriyle birleşmesi ve Eurovision’u kazanması, sonraki yıllarda dans dolu hareketli şarkılarda bir patlama yaşanmasına sebep oldu.

1- Eleni Foureira – Fuego – 2018

Ve karşınızda izlediğiniz bu listeye ilham veren şarkı: Fuego. Fuego olmasaydı bu liste hiç yapılmayacaktı. Eurovision tarihinin en iyi bireysel dans performanslarından birini sergileyen Eleni Foureira, bu listenin zirvesinde olmayı herkesten fazla hak ediyor. “Ateş” anlamına gelen Fuego, Eleni’nin sahneyi cayır cayır yakan performansıyla da birleşince, adının hakkını fazlasıyla vermişti. Sahneyi ateşe verenler listesinin zirvesinde tabi ki “Fuego” olacaktı.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.