İlk Yarı Finalin Ardından Değerlendirmeler – 2023 Eurovision Şarkı Yarışması – BuMesele

İlk Yarı Finalin Ardından Değerlendirmeler – 2023 Eurovision Şarkı Yarışması

Dün geceki yarı finalin Eurovision tarihinin en zorlu yarı finallerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ortada 15 muhteşem performans da olsa, finale sadece 10 ülke kalabileceği için, birilerinin hayal kırıklığına uğraması kaçınılmazdı.

Finale kalan son ülkenin açıklandığı an stres seviyesi o kadar yükseldi ki, finale kalacağından şüphe duymadığımız Norveç temsilcisi Alessandra bile kendi adını duyana kadar neredeyse kalp krizi geçirecekti. Günün sonunda bir sürpriz yaşanmasa da, bir an gerçekten beklenmedik bir elenmenin mümkün olabileceğini düşündük.

Yorumlarımıza elenen yarışmacılardan başlayalım.

LETONYA
Bu şarkı, kesinlikle gecenin elenen en iyi şarkısıydı. Duyduğumuz ilk günden beri çok beğenmiştik. Düşünebildiğimiz tek sorun, şarkının yeterince gösterişli olmaması sebebiyle gözden kaçması olabilir.

MALTA
Malta’yı izlerken çok eğlendik. Yazık ki, büyük finalde neşe saçmaya devam edemeyecekler.

AZERBAYCAN
Azerbaycan hakkında ne derseniz deyin, fakat bizi bunun kötü bir şarkı olduğuna ikna etmeye çalışmayın. Elenmiş olsa da hala iyi bir şarkı olduğunu düşünüyoruz.

İRLANDA
İrlanda bizce çok başarılı bir performans sergiledi. 30 yıl geriden gelmiyor olsalar, yarışmayı kazanma şansları bile olabilirdi.

HOLLANDA
Hollanda’nın performansı da gecenin iyilerindendi. Ancak birilerinin elenmesi gerekiyordu ve elenen diğer ülkelerde olduğu gibi, performansları onları finale çıkarmaya yetmedi.

Elenen ülkelerin performansları hakkında siz ne düşündünüz? Favorileriniz finale kalabildi mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşın!

Videomuza finale kalan ülkelerle devam ediyoruz.

HIRVATİSTAN
Genelde trol şarkılardan pek hoşlanmıyoruz, ancak Eurovision finalleri trolsüz olmuyor. Bu sene o kontenjanı Hırvatistan dolduracak.

MOLDOVA
Moldova’nın performansı şüphesiz gecenin en iyilerinden biriydi. Pasha o kadar kendinden emin görünüyordu ki, bunu bir kilometre öteden farkedebilirdiniz.

PORTEKİZ
Mimicat’in performansını çok sevdik. Ulusal finalden çok daha iyi bir koreografi ile karşımızdaydı. Bu kesinlikle Portekiz’in son yıllardaki en iyi şarkısı.

İSVİÇRE
İsviçre’de Remo beklentimizi boşa çıkarmadı ve bizlere iyi bir performans sundu. Bu da onun finale çıkması için fazlasıyla yeterli oldu.

SIRBİSTAN
Karanlık temalı şarkıları pek sevmesek de iyi bir performansı görmezden gelecek değiliz. Luke Black’in performansı çok başarılıydı.

ÇEKYA
Bu, Çekya’nın son yıllardaki en iyi şarkılarından biri. Her saniyesini çok sevdik. Finalde de iyi bir sonuç alabileceklerini düşünüyoruz.

İSRAİL
Anlaşıldı ki, paylaştıkları etkileyici prova görüntüleri şarkının final kısmına ait. Hala bunun çok iyi bir performans olduğunu söyleyebiliriz, ancak kesinlikle Chanel veya Eleni seviyesinde bulmadık.

NORVEÇ
Birinciliği Norveç’e verin ve geceyi sonlandırın. Size söz, şikayetçi olmayacağız. Bu şarkı, Eurovision tarihinin en epik şarkılarından biri. Finale çıkması elbetteki sevindirici.

FİNLANDİYA
Yeşil adamı seviyoruz. Sempatik tavırları sayesinde ondan nefret etmek imkansız. Kazanma potansiyelini fazlasıyla hissettiriyor.

İSVEÇ
Loreen’den şüphe etme hatasına düştüyseniz, dün gece bu hatadan döndüğünüze eminiz. Düne kadar bu seneki yarışmanın yakın geçebileceğini düşünüyorduk. Ancak Loreen’in yarı final performansını gördükten sonra durum bize daha çok böyle göründü. (ekranda loreen’in yükselmesi var)

Eurovision severler tarafından hazırlanan en iyi Eurovision içeriklerini kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.