İşte Azerbaycan Temsilcisi Nadir Rüstəmli’nin 2022 Eurovision’da Seslendireceği Şarkı: Fade To Black – BuMesele

İşte Azerbaycan Temsilcisi Nadir Rüstəmli’nin 2022 Eurovision’da Seslendireceği Şarkı: Fade To Black

Sonunda büyük bekleyiş sonra erdi ve Nadir Rüstamli’nin Eurovision’da Azerbaycan adına seslendireceği şarkı yayınlandı.

Şarkının ismi “Fade To Black”. Eğer anlamını koruyarak Türkçe’ye çevirmeye çalışırsak “Karanlıkta Kaybolmak” diyebiliriz. Sakın Google Translate’ten sağlamasını yapmaya kalkmayın 😉

Bu arada eğer tanımayanlar varsa, Azerbaycan’ın bu seneki Eurovision temsilcisi Nadir Rüstəmli hakkında daha önce bir video yayınlamıştık. Şarkıcı hakkında daha detaylı bilgi için o videomuzu izleyebilirsiniz. Bu videoda ağırlıklı olarak şarkıyla ilgili yorumlara yer vereceğiz.

Eurovision’a çoğu zaman etnik melodilere sahip hareketli şarkılar gönderen Azerbaycan, uzun bir aradan sonra -bu sene- slow bir şarkıyla yarışacak. Bu kadar çok slow şarkının olduğu bir yıl bunun iyi bir fikir olup olmadığı tartışılır, ancak bu şarkı Nadir açısından kesinlikle iyi bir seçim.

Öncelikle Nadir, güçlü sesiyle ön plana çıkan ve bu özelliği sayesinde “O Ses Azerbaycan”ı kazanmış bir şarkıcı. Sesinin vokal aralığına duyduğumuz hayranlığı daha önce ifade etmiştik. Elbette ki Nadir yetenekli bir şarkıcı ve hareketli bir şarkının da altından rahatlıkla kalkabilirdi. Ancak amaç onun sahip olduğu vokal yeteneği sergilemekse, slow bir şarkı doğru tercih diyebiliriz. 

Şarkının ismini duyunca Metallica’nın “Fade To Black” adlı şarkısını anımsayanlar mutlaka olmuştur. Şaşırtıcı şekilde şarkıların isimleri kadar temaları da birbirine benziyor. Fakat Nadir’in şarkısı, Metallica’nın şarkısı kadar karamsar değil.

Tek cümleyle özetlersek: Nadir’in şarkısı aşkı ve kaçınılmaz sonuyla hayatı anlatıyor. Sözleri, melodisi ve Nadir’in güçlü sesiyle “Fade To Black” kesinlikle bu senenin en iyi slow şarkılarından biri.

Bu sene slow şarkıların arasında ciddi bir rekabet olacağı kesin. Ancak eğer sahnede kendisinden beklediğimiz performansı sergilerse Nadir Rüstamli’nin şansının yüksek olduğunu düşünüyoruz. 

Nadir’i sizlere tanıttığımız videomuzda “Tek eksik seçilecek iyi bir şarkı” demiştik. Sizce o şarkı geldi mi? Size göre Nadir Rüstəmli bu şarkıyla Azerbaycan’ın başarılı sonuçlarına bir yenisini ekleyebilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Kanala abone olduğunuzda yayınladığımız videolardan anında haberdar olmak için bildirim ziline tıklamayı, ayrıca Youtube uygulama ayarlarından bildirimlere izin vermeyi unutmayın. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.