Kaan Sekban Saçmalar mı? – BuMesele

Kaan Sekban Saçmalar mı?

Uzunca bir süredir gösterisini izlemek istediğim Kaan Sekban’ın 25 Temmuz 2018 tarihli gösterisine 1 ay önceden ancak bilet bulabildim ve nihayet dün akşam Zorlu PSM ‘de izleyebildim. (25 Eylül’deki gösterisi için şimdiden satışlar başladı bile.)İlk olarak Instagram hesabından takip ettiğim Kaan Sekban, Mayıs 2017 tarihinde bir de ‘Tebrikler Kovuldunuz’ adlı kitabını yayınladı. Kitabı ancak Kasım ayında okumuş ve okur okumaz yorumlarımı sizlerle paylaşmıştım. Çevremde kime okumasını önerdiysem hepsi benimle aynı duyguları paylaştılar.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, kitabını okuduktan ve paylaşımlarını gördükten sonra gösteriye ister istemez bir beklentiyle gittim. Hatta kendisini hiç tanımayan eşimi de biraz sürüklemiş oldum. Ancak bu kadarını ben de beklememiştim.

Kitabında da çok güldüğüm bazı anılarını bir anlatışı vardı ki gülmekten yanaklarıma ağrılar girdi. Okuması da çok güzeldi ancak bir de yaşayandan dinlemek daha da güzel oldu. Salondan, çok eğlenmiş ve mutlu bir şekilde ayrıldık. Ayrıca kendisi çok içten ve saygılı. Kendiyle çok barışık ve bazen olmadığını söylese de çok mütevazı biri. Asla ‘belden aşağı’ tabir edilen espriler yapmayan, hatta bu nedenle olumsuz eleştiriler dahi almış ancak buna rağmen çizgisini bozmamış biri. Umarım her daim böyle devam eder. Demek ki insanları güldürmenin formülü, küfür, insanlarla alay etmek, küçük düşürmek, kendisinin de bahsettiği gibi yerli yersiz şive kullanımı değilmiş. Güldürmek için büyük büyük oynamaya, duyguları geçirmek için fazla paralanmaya gerek yokmuş. Bunun farklı yolları da varmış, bunları yapmadan da içten bir tavırla seyirciyi güldürmek mümkünmüş.

Koca bir salonu dolduran yüzlerce insanı, tam 3 saat boyunca, güldürmeyi başaran Kaan Sekban’a tüm içtenliği ve emeği için teşekkür ediyor, henüz izlemediyseniz gitmenizi sevgiyle tavsiye ediyorum. Giden arkadaşlar sizler de duygularınızı ve görüşlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Sevgiler.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.