Kitapyurdu Sesli Kitap Uygulaması – BuMesele

Kitapyurdu Sesli Kitap Uygulaması

Bu yazının konusu kitap severleri ilgilendiriyor.

Kitap okumak şüphesiz büyük bir keyif. Ancak zamanınız olmadığında, yolda, trafikte ya da kitap okumanın mümkün olmadığı durumlarda dinlemeyi de severim diyorsanız sesli kitap uygulamaları tam size göre.

Okumak ve dinlemek! Burada bir kıyaslama yapmıyorum açıkçası benim için ikisinin de yeri başka. Okumayı sevdiğim kadar zamanım olmadığında dinlemeyi de seviyorum. Siz de benim gibiyseniz sesli kitap uygulamalarını deneyebilirsiniz.

Daha önce ‘Storytel’in ücretsiz üyeliğini denemiş ve oldukça memnun kalmış, dinlediğim bazı kitaplar ile ilgili yorumumu da yine sitede sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi kitapyurdu.com sitesi de sesli kitap uygulamasına başlamış. Bunu görür görmez denemek ve sizlerle paylaşmak istedim.

Ben kitaplarımı genellikle internet üzerinden alıyorum ve bu site de çoğunlukla kitapyurdu.com oluyor. Daha önce sitenin kullanımı, özellikleri, puanlı alışveriş gibi birçok konuda bildiklerimi sizlerle “Kitapyurdu Sitesinin Kullanım Detayları” adlı yazıda paylaşmıştım.

Uygulamanın aylık bedeli 9,99 TL, yıllık bedeli 49,99 TL ve her hafta bir kitabı abone olmasanız da ücretsiz olarak dinleyebiliyorsunuz. Şu anda uygulamayı indirip ilk 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Bir de kitapyurdu sitesinde birikmiş puanlarınız varsa o puanlarla da aylık 999 puana, yıllık 4999 puana abone olabiliyorsunuz. (Nasıl puan biriktirebileceğinizi de yukarıda bahsettiğim yazımda anlatmıştım.)

Ayrıca sitenin platin üyesi iseniz bu uygulamayı ücretsiz şekilde kullanabiliyorsunuz. Yeri gelmişken Platin üyelik nedir hemen onu anlatayım.

Platin üye olabilmeniz için birikmiş 2500 puanınız olması gerekiyor. Platin üyelik avantajları şöyle;

  • Sitedeki kitapları indirimli fiyatlarının üzerinden ekstra %10’a varan indirimli fiyatlarından alabilir,
  • Verdiğiniz siparişlerde kitaplardan kazandığınız puanlar ikiye katlanıyor,
  • Alışveriş tutarını 75 TL ve üzerinde, teslimat adresi Türkiye’de ve aynı gün içinde verilen ilk siparişinizde kargonuz ücretsiz oluyor, (normalde 60 TL üzeri kargo ücreti 5 TL, 100 TL üzeri ücretsiz 23.12.2020 tarihi itibariyle)
  • Bonus, Maximum ve World kredi kartlarına 4 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.
  • Platin üyelikler 1 ay süre için geçerlidir. Yani her ay için 2500 puanınız olması gerekir.

Bu uygulamada dikkatimi çeken güzel bir özellik, görme engellilere uygulamanın sınırsız ve süresiz olarak ücretsiz olması. Yapılması gereken tek şey görme engelli olunduğuna dair kare kodlu sağlık raporunuzun seslikitap@kitapyurdu.com adresine ulaştırmanız.

Storytel şu anda ayda sadece 34,99 TL web sitesine özel 29,99 TL, kıyaslamak için ilk 14 gün de ücretsiz deneyebilirsiniz.

Sizlerin bildiği sesli kitap uygulamaları varsa yorum olarak paylaşın. Bol okumalı bol dinlemeli günler dilerim. Yeni bira yazıda görüşmek üzere.

 

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.