“Komik Para” Oyun Yorumu – BuMesele

“Komik Para” Oyun Yorumu

Yazan: Ray Cooney

Çeviren: Haldun Dormen

Yönetmen: Özgür Atkın

Dramaturg: Dilek Tekintaş

Müzik: Sinan Arslan

Dekor-Kostüm Tasarımı: Ahsen Nur Yaman

Işık Tasarımı: Osman Aktan

Efekt Tasarımı: Erhan Aşar

Yardımcı Yönetmen: Can Alibeyoğlu

Yönetmen Yardımcısı: Hasip Tuz

Oyuncular: Nurdan Kalınağa, Elyesa Çağlar Evkaya, Ada Alize Ertem, Emrah Derviş Soylu, Uğur Dilbaz, Can Alibeyoğlu, Hasip Tuz, Özgür Atkın

Süre: 120 dakika (İki Perde)

Henry, iş çıkışı metroda çantası yerine başka bir çantayı almış, atkısını almak için açtığında içinin para dolu olduğunu görmüştür. Bir bara girip içmeye ve tuvalette parayı saymaya başlar. Bu para hayatı boyunca sahip olamayacağı bir miktardır. Henry, bu şansı kaçırmamak için karısı Jean’i alıp yurtdışına kaçmaya karar verir. Kullanılmış banknotlardan dolayı kara para olduğunu anlamıştır. Peşine düşeceklerini düşünüp hızlı bir plan yapar.

Uzun zaman bilet bulmaya çalıştığım bir oyundu, çokça iyi yorum duyduğum oyuna sonunda bilet bulup izleme şansım oldu. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki oyun izlemesi keyifli, iyi vakit geçirebileceğiniz bir oyun. Salonun bir kısmı kahkahalarla gülerken bir kısmı da tebessüm ediyordu. İşte ben tebessüm kısmındaydım. Espriler biraz yavandı.

Sahne ve dekor başarılıydı. Oyunculuklar genel olarak başarılı olmakla birlikte abartılı bulduğum yerler vardı. Vaktiniz varsa, iyi vakit geçirmek için izlenilebilir bir oyun ancak büyük beklentiyle gitmeyin derim.

Son Söz:

Hikaye:3.3 out of 5 stars (3,3 / 5)
Oyunculuklar:3.7 out of 5 stars (3,7 / 5)
Dekor:3.7 out of 5 stars (3,7 / 5)
Sunum:3.6 out of 5 stars (3,6 / 5)
KARAR:3.6 out of 5 stars (3,6 / 5)
Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir