Luis Fonsi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Gerçek – BuMesele

Luis Fonsi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Gerçek

Despacito adlı şarkısıyla, 2017 yazında ortalığı kasıp kavuran, ve youtube üzerinde Aralık 2017 itibarıyla 4,5 milyar görüntülenmeyi geçen Luis Fonsi, Gangnam Style’ın izlenme rekorunu yerle bir etti.

Peki Luis Fonsi hakkında bunları biliyor muydunuz?

Luis Fonsi
Luis Fonsi

1- Sahne adı Luis Fonsi olan ve daha çok “Despacito” şarkısıyla bilinen Porto Riko’lu şarkıcı, söz yazarı ve oyuncunun gerçek ismi Luis Alfonso Rodríguez López-Cepero’dur.

2- Fonsi, 15 Nisan 1978’de San Juan, Porto Riko’da, Alfonso Rodriguez ve Delia “Tata” López-Cepero’nun en büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. Kendisinden küçük, şarkıcı üç kardeşi vardır: Jean Rodríguez, Tatiana Rodriguez ve Ramon do Salotti.

3- Çocukluk yıllarında dönemin popüler grubu Menudo’nun yıldızlarını taklit eden Fonsi, 1995’te, Florida Eyalet Üniversitesi’ne müzik okumak üzere kaydoldu. Ayrıca okul korosuna katıldı ve Birmingham Şehir Senfoni Orkestrası ile şarkı söyledi.

4- 1998’de Fonsi, ilk albümü Comenzaré’yi (I Will Begin) çıkardı. Comenzaré, Porto Riko’da ve Latin Amerika’da hit olurken, Fonsi’nin Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Meksika ve Venezuela gibi ülkeleri fethetmesini sağladı. Albüm Billboard’un Top Latin Albümleri listesinde 11 numaraya kadar çıktı.

5- 2000 yılında Christina Aguilera’nın İspanyolca albümü Mi Reflejo için Aguilera ile bir düet yaptı.

6- 11 Eylül saldırılarında ölenlerin onuruna Beyaz Saray’da diğer sanatçılarla birlikte şarkı söyledi.

7- 2004 yılında, “Corazones al limite” adlı Meksika pembe dizisinde Roy karakterini canlandırdı.

8- 11 Aralık 2009’da, Oslo’daki Nobel Barış Ödülü Konseri’nde, ödül alan Başkan Barack Obama onuruna şarkı söyledi.

9- Fonsi ve İspanyol model sevgilisi Águeda López 10 Eylül 2014’te evlendi. Çiftin, Mikaela adında bir kız ve Rocco adında bir de erkek çocukları var.

10- Şarkıcı şimdiki karısı Águeda López ile evlenmeden önce, Porto Riko vatandaşı, pembe dizi oyuncusu Adamari Lopez ile birlikteydi. Fonsi, 2005’te kanser teşhisi konan sevgilisiyle 3 Haziran 2006’da evlenmiş ve tedavi sürecinde yanında yer almıştır. Çift, 8 Kasım 2010’da resmi olarak boşanmıştır.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.