Madam’dan Mucize – BuMesele

Madam’dan Mucize

Zaman yine su gibi akıp gidiyor. Bütün kış gelmesini beklediğimiz yaz geldi de bitiyor bile. Yazı çok özlesek de sıcak havalar terletmeye başladığı zaman nankör insan evladı; ‘bu ne sıcak’ demeye başlıyor. Memnun olmamız imkansıza yakın. Bazılarımız var ki bu sıcak günlerde diğer insanlardan daha fazla terliyor. Bunlardan biri de bendim.

Onlarca sprey, krem deodorant ve sıvı roll-on denedim ama bu yıl tanıştığım bu roll-on sanırım bundan sonra yaz aylarındaki vazgeçilmezim olacak. Alır almaz daha ilk kullanımda bile çok iyi olduğunu anlamıştım. Ancak, yeni bir deodorant kullanmaya başladığımda ilk birkaç zaman çok iyi deyip sonrasında hiçbir faydasını görmediğim için bu defa, uzun süre denemek ve yorumlarımı sizlerle bu şekilde paylaşmak istedim. (Aloe Vera ile ilgili daha önce yazdığım yazıya buradan ulaşabilirisiniz.)

Bahsettiğim ürün Aloe Vera’lı bir roll-on. Madam Coco’dan 8,12 TL’ ye alındı. En önemli ve güzel tarafı da alüminyumsuz olması. Piyasadaki birçok üründe maalesef alüminyum var ve çok sağlıksız. Ürünü biraz ıslatıp koltuk altınıza sürüyorsunuz hepsi bu. Bütün yaz kullandım ve neredeyse koltuk altından hiç terlemedim. Tavsiye edilir. İkinci güzel ürünle devam edelim.

Yine bu serinin devamı bir ürün, yüz maskeleri. Bütün yüzünüzü kaplayan ve aloe vera jeli dolu bir kağıt maske. Nemlenmiş bir cilt için yarım saat yüzünüzde tutun ve çıkarınca kalan jeli yüzünüze yedirin. Yıkamayın yazık o jel yıkanmaz. Bu harika maske ise sadece 3,12 liraydı. Üçüncü ve son ürün;

ise kocaman bir kutuda tam 300 ml lik bir Aloe Vera Jeli. Hem yüz hem vücut için kullanabileceğiniz bu jel %99 aloe vera yatıştırıcı jel içeriyor. (gerçek fiyatı 70,00 TL-indirimli fiyatı:18,50 TL) Tüm ürünlerin ortak özelliği;paraben ve bu tarz bakım ürünlerinde olmaması tavsiye edilmeyen 7 madde (yapay renk, mineral yağ, sülfat, talk pudrası, benzofenon, hayvansal ürün, siklometikon) de yok.

(Bu maddelerden, benzofenon; vücutta birikir ve toksik bir maddedir. Kansere, endokrin rahatsızlıklarına ve organ toksisitesine sebep olabilir. Siklometiko, açık renk kokusuz bir tür silikondur. Vücut spreyleri ve kremlerde bulunan bu madde, ciltte yumuşak bir his bırakır.)

Ne kadar doğal o kadar iyi. Ben bunlardan memnun kaldım ve sizlerle paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar ürünleri size anlatabilmişimdir. Yeni yazılarda görüşmek üzere, sevgiler.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.