Serum / Ampul Kullanırken Yapılan Hatalar – BuMesele

Serum / Ampul Kullanırken Yapılan Hatalar

Cilt bakımını tam anlamıyla gerçekleştirmek istiyorsanız serum/ampul kullanımı en önemli aşamalardan biridir. Kullandığımız nemlendiriciler cildin sadece üst tabakasını beslerken, serum ya da ampul ise cildi alt tabakadan besler ve üzerine uygulayacağınız kremin de etkisini artırır.

Yalnız serum/ampul kullanım aşamasında yapılan bazı hatalar var.

– Doğru miktarda ürün kullanmak; çok ürün kullanmak daha fazla fayda sağlamaz ya da daha hızlı etki göstermez. Aksine cildinize zarar verir. Tüm cildinize, 3-5 damla serum yeterli.
– Serum ya da ampul kullanırken damlalık ile uygulamak; ürünün içerisinde yer alan damlalığı genelde karşınıza çıkan videolardaki gibi cildinize sürterek damlatmayın. Damlalık ile avuç içinize alın ve sonrasında cildinize uygulayın.
– Son kullanma tarihine dikkat etmek; ürünün ambalajında açtıktan sonra tüketilmesinin uygun olduğu tarih belirtilir, 3 ay 6 ay vs. bu tarihlere uymak önemlidir. Kullanmaya başladığınız tarihi unutmamak için ürün üzerinde bir yere not alabilirsiniz.
– Cilt bakımı yaparken serumu yanlış sırada kullanmak; serum ve ampuller küçük molekül yapıda oldukları için amaçları epidermisin altına inmek ve cildi içten beslemektir. Nemlendiriciden önce sürülmesi gerekir. Cildin serumu emdiğinden emin olduktan sonra nemlendirici ve güneş kremi aşamalarına geçmek doğru olacaktır. Serum ya da ampulü nemlendirici ile karıştıranlar da oluyor ancak doğrusu önce serum sonrasında emildiğinden emin olduktan sonra da nemlendirici sürmektir.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.