Puhu Tv’nin Son Bombası ‘Şahsiyet’ – BuMesele

Puhu Tv’nin Son Bombası ‘Şahsiyet’

Televizyonda izlenebilecek dizilerin sayısı her geçen gün azalırken, internette yayınlanan dizilerin sayıları da artmaya başladı. Bu dizileri izleyebileceğiniz platformlardan biri olan Puhu TV, web sitesi veya mobil uygulama yoluyla yayın yapıyor. Eski adı tvyo olan Puhu TV, 31 Mart 2017 tarihinde, Azra Kohen’in yazdığı çok okunan kitap serisi Fi, Çi, Pi eserlerinden uyarlanan ‘Fi’ dizisi ile gündeme geldi. İnternet üzerinden yayın yapan muadil sitelere karşın ücretsiz hizmet veren Puhu TV, dizi boyunca haliyle reklam yayınlıyor. Ancak bu reklamlar kesinlikle aşırı ve rahatsız edici düzeyde değil.

En azından televizyonda yayınlan reklamlardan çok daha kısa. Yalnızca telefon uygulaması üzerinden izlendiğinde, reklamlar nedeniyle bazen kilitlenmeler yaşandığını da eklemek isterim. Puhu TV, “Fi” dizisinin bitişinin ardından iki iddialı yeni yapım ile izleyici karşısına çıkıyor. Bunlardan biri 17 Mart 2018 tarihinde yayınlanmaya başlayan ‘Şahsiyet’, diğeri 30 Mart 2018’de başlayacak olan ‘DİP’.

İlk romanı ‘Kinyas ve Kayra’ ile büyük bir okuyucu kitlesi olan, 1976 doğumlu Türk Yazar Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı ‘Şahsiyet’ adlı dizinin ilk 3 bölümü yayınlandı. Dizinin yönetmeni, birçok film ve dizide rol alan, 2017 yılında yönetmenliğini yaptığı ‘Daha’ isimli ilk filmi ile de birçok ödül alan Onur Saylak.Haluk Bilginer, Cansu Dere, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Müjde Ar gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren yapım, farklı hikayesi ile seyirci karşısına çıkıyor. Bölümleri ortalama 1 saat süren dizi, seyirciyi bütün gece hapseden televizyon dizilerinin olduğu bir ortamda ilaç gibi geldi. İlk bölümünde neredeyse ilk on dakika hiç diyalog olmayan dizi, kaliteli çekimleri ile oldukça farklı bir yapım olacağını işaret ediyor.Dizide Haluk Bilginer, adliye memurluğundan emekli olan ve alzaymır olduğunu öğrendikten sonra seri katil olmaya karar veren Agâh Beyoğlu karakterine hayat veriyor. Cansu Dere, dizide iş arkadaşlarına kendini kabul ettiremeyen ve istifanın eşiğine gelen Nevra karakterini canlandırıyor. İşini bırakıp polis olmaya karar veren ve ‘yalnızca iyi bir insan olmak’ istediğini söyleyen Nevra, cinayet masasındaki tek kadın. Bu rolde Cansu Dere’nin oyunculuğu oldukça sade ve bir o kadar başarılı.

Agâh karakterinin kızını canlandıran Şebnem Bozoklu da her zaman olduğu gibi rolünün hakkını veriyor.

Puhu Tv, ilk üç bölümü yayınlanan dizinin sonraki bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili henüz bir bilgi vermedi. Siz bu videoyu izlediğiniz sırada bilgilendirme yapılmış olsa bile, Puhu Tv’nin bu konuda eksikleri olduğunu düşünüyoruz. Bakalım bu denli başarılı başlayan ve umut vaat eden dizi  ilerleyen bölümlerde beklentileri karşılayabilecek mi?

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.