Sahnede Sadece İsimlerini ya da Soy İsimlerini Kullanan 10 Ünlü – BuMesele

Sahnede Sadece İsimlerini ya da Soy İsimlerini Kullanan 10 Ünlü

Televizyon camiasında sahne ismi diye bir gelenek var. Her dönemde olmuş. Bazıları kendi ismiyle hiç ilgisi olmayan isimler alırken bazıları da yalnızca ismini ya da yalnızca soy ismini kullanmış.

Bakalım Top 10 listemizde hangi ünlüler hangi isimleri ile yer alıyor!

1. Tarkan – Tarkan Tevetoğlu: Türk Pop müziğinin “Mega Starı”, soyadı Tevetoğlu’nu gizlemediği gibi kullanmıyor da. 

2. Sıla – Sıla Gençoğlu: 2007 yılında müzik piyasasına sağlam bir giriş yapan sarkıcı da soy ismini saklamıyor ancak kullanmaya gerek de duymuyor.

3. Teoman – Teoman Yakupoğlu: ilk solo albümünü 1996 yılında yapan, müzikle bir dargın bir barışık olan şarkıcının soy ismi pek bilinmiyor.

4. İzel – İzel Çeliköz: “İzel-Çelik-Ercan” grubunun İzel’i o. Son albümünü 2012 yılında piyasaya süren şarkıcı gruptan ayrıldıktan sonra da yoluna yalnızca ismi ile devam edenlerden.

5. Yaşar – Yaşar Günaçgün: 1996 yılında “Divane” albümü ile sanat hayatına profesyonel olarak başlayan şarkıcı da Günaçgün soy ismini kullanmayı tercih etmiyor.6. Bengü – Bengü Erden: Sahnede yalnızda ismini kullanan bir diğer isim de Bengü. Yedinci ve son albümünü 2014 yılında çıkaran şarkıcının soy ismi ise Erden.

7. Kıraç – Tufan Kıraç: İlk albümün 1998 yılında çıkaran ancak 2000 yılındaki ikinci albümü “Bir Garip Aşk Bestesi” ile dinleyici kitlesini artıran başarılı şarkıcı, sahne adı olarak soy ismini kullanıyor.

8. Nalan – Nalan Tokyürek: “Of Aman” isimli albümü 1994 yılında piyasaya süren şarkıcının ismi de uzun yıllar boyunca “Of Aman Nalan” olarak anıldı.

9. Kubat – Ramazan Kubat: 1996 yılında “Kubat” albümü ile çıkış yapan şarkıcı da sahne adı olarak soy ismini kullanıyor.

10. Nilüfer – Nilüfer Yumlu: Trük Pop müziğinin en önemli seslerinden biri Nilüfer şüphesiz. Sanat hayatı boyunca çok sayıda ödüle layık görülen şarkıcı da “Yumlu” soy ismini sanat hayatında kullanmıyor.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.