“Seni Beklerken” Merve Öztürk – BuMesele

“Seni Beklerken” Merve Öztürk

Kitabın Yazarı: Merve Öztürk

Yayınevi: Siyah Kuğu Yayınları

Kitap Türü: Hikaye

Yayım Yılı: 2017

Sayfa Sayısı: 207

Arka Kapak Bilgisi

Hayatta başına gelen şeylerin bir sebebi olduğuna olan inancın nedir?

Yoluna devam etmek için geçip gitmen gereken dikenli bir kapının karşısında öylesine durmayı mı, ufacık bir ışık huzmesinin verdiği umutla kapıyı ardına kadar açıp amacına ulaşmak için var gücünle savaşmayı mı seçerdin?

Ben kendi dikenli kapımdan, dört bir yanım kanayarak, yaralanarak geçtim, savaşmayı seçtim.

Elinde tuttuğun bu kitap benim hikâyemdir. Belki de yalnızca sahip olduklarının kıymetini bilmeyi öğrenmek için okuyacaksın onu. Belki geçtiğin benzer yolda sana yarenlik edecek anlattıklarım. Belki de bambaşka bir hayale ulaşman için sana yol gösterecek.

Seni Beklerken – Merve Öztürk

İlk görüşte aşka inanır mısınız? Ben inanmam. Kitabın yazarı Merve Öztürk de öyle. Aşka ve karşı cinse karşı olan tüm güvenini kaybettiği anda hiç beklemediği bir şekilde ilk görüşte aşık oluyor.

Kitap, masal gibi başlayan aşkın, zaman ve hayatın getirdikleri ile birlikte nereye gittiğini, ne badireler atlatıldığını çok içten bir şekilde anlatıyor.

Nisan 2017 tarihinde ilk basımı yapılan kitap bir ayda 100.000 adet basılmış, oldukça da başarılı bir grafiğe sahip. Kitabın duygusuna hiçbir zarar vermemiş olsa da bazı yerlerinde yazım yanlışları vardı. Sonraki basımlarda oradan kalkacaktır.

Açıkçası yazar ile ilgili bir bilgim yoktu kitabını okuyana kadar. İyi ki de yoktu. İlk eserini okurken ve yorumlarken daha objektif olduğumu düşünüyorum.  Bundan sonra “Yeni Bir Ben” isimli ikinci kitabı da yoldaymış.

Melina’s Mom ismiyle de tanınan yazar “Seni Beklerken” adlı kitabında, anne olma isteğini, bu yolda karşılaştığı tüm problemleri açık bir şekilde anlatıyor. Aynı zorlukları yaşayan insanlara bir umut, bir dert ortağı olmak için bunu kendine bir borç bilerek.

İki gecede çok hızlı bir şekilde okudum kitabı. İki gecede gözlerimden yaşlar aka aka. Yattığımda bile aklıma geldikçe ağladım. Hem yaşadıklarına hem de ister istemez “ben olsam ne yapardım” diye düşünerek ağladım. Yazarın kitapta paylaştıkları gerçekten çok zor. Azmi, yaşama enerjisi takdiri hak ediyor. Aynı zamanda büyük de bir örnek.

Henüz okumadıysanız okumanız sevgiyle tavsiye edilir.

Eserden Sevilen Satırlar;

“Her şey birbirimiz için mükemmel olduğumuzu söylüyordu, kalbim dışında. Eğer kalbiniz bir şeye, birine hayır diyorsa, diğer tüm işaretleri boş verip onu dinleyin, çünkü her zaman haklı çıkar. Ben bunu acı bir deneyimle öğrendim.”

“Masalın bittiği yerde hayat başlar.”

“Mutlu günlerde yan yana durmak kolaydır, asıl zor olan böyle bir günde yaslanabileceğin bir eş bulmaktır.”

“Anladım ki ortak acılar insanları birbirine yaklaştırıyordu. Anladım ki bu hayatta sınırlarımız vardı ve bir şeyi istemek, onu yapabilmek anlamına gelmiyordu.”

“Belki de anne olacak kadar cesur, yürekli ve fedakâr bir kadın değildim.”

“Gecenin en karanlık olduğu zaman, şafağın yakın olduğu zamandır.”

“İnsan gerçekten tuhaf bir varlık. Aldığımız bir haber, aynı anda sizi hem havalara uçurup hem de kahredebiliyor.”

“Karşınıza çetin bir engel dikildiğinde onu aşmaya çalışırken bazen yalnız olmak istersiniz. Zaferiniz de yenilginiz de gözlerden uzaktayken yalnız size aittir.”

“İnsanın acısı neredeyse canı oradadır derler, benim de canım kalbimdeydi.”

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.