Siyah Noktalar için Vakum Denemesi – BuMesele

Siyah Noktalar için Vakum Denemesi

Birçok insan için cilt sorunu olan siyah noktalar dönem dönem benim de başıma bela oluyor. Uzun bir süre önce sizlerle paylaştığım ve çok memnun kaldığım bir ürün olan ‘Sivilce Sabunu’mu taşınma vs. nedeniyle uzunca bir süre olması gerektiği gibi kullanamadım. Böyle olunca da, oluşmaya başlayan siyah noktalardan kurtulma ümidiyle bazı Youtube videolarını izleyip pek çok yerde övüldüğünü gördüğüm bir makineden medet umdum.

Aslen hiç ihtimal vermesem de bir umut işte, ya olursa dedim ve tahmini geliş sürelerinin 25-45 gün olduğu akla gelen ilk adres olan siteden bu harika(!) ürünü almaya karar verdim.Ben yaptım siz yapmayın! 

Paranınız çöpe atmanın dijital yolu oluyor bazen bu siteler. İnternetten alım ve satım işlerini çok yaptığım için bir hayli de antrenmanlıyım.

 

Birçok videosunu izlediğim makyaj ve bakım kanalı olan arkadaşların çoğunda gördüğüm bu alet ‘bu fiyata harika’ gibi yorumlar almış. Yorum aldığı gibi bir de link verilmiş.  Binlerce takipçisi olan insanlar bunlarla uğraşmaz, güzel ki bu kadar yorum yapıp bir de ben şuradan aldım diyerek link vermişler, dedim. Meğer bu linklere tıklayarak bu ürün alınırsa, yönlendirildiğiniz yer belli oluyor ve tavsiye eden kişi bundan komisyon alıyormuş. Bilmiyordum, öğrendim.

Fiyat evet büyük bir para değil ama 3-7 dolar arasında değişen fiyatlara satılan bu makine, dolar 4 lira civarında seyrettiği için 12-28 TL arasında bir ücrete geliyor. Bu da pek hatta hiç işe yaramayan bir ürün için oldukça büyük bir değer oluyor. Ayrıca uzunca bir süre de beklemek gerekiyor.

Uygula-ma

Duş sonrası yumuşayan cilde uygularsam daha iyi olur dedim. Büyük bir hazırlık ve şevkle makineyi aldım. Makine tek bir kalem pille çalışıyor. Yani ses çıkarıyor. Sağlam geldiğine bile insan şaşırıp seviniyor. Çünkü çalışmayan ürün geldiği de sıkça olabiliyormuş. Ancak sevinç kısa süreli oldu. Çünkü uygulamaya başladım ancak, çıkardığı ses dışında hiçbir şey yok. Fena da çekmiyor açıkçası. Yani cildinizi hırpalıyor yalan yok. E ama siyah nokta falan onlara bir faydası yok.Sonuç olarak ben aldım, denedim ve memnun kalmadım. Kesin çözümlü ‘Sivilce Sabunu’ma geri döndüm. Bunu da sizinle paylaşmak istedim. Daha önce kullananlar ya da kullanmayı düşünenler yorumlarda deneyimlerini ve fikirlerini paylaşabilirler.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.