Kış Günlerinde 2 Kaşıkta Cilt Bakımı – BuMesele

Kış Günlerinde 2 Kaşıkta Cilt Bakımı

Soğuk bir kış hepinize gününden merhaba,

Cilt bakımı ile ilgili çok kolay bir bakım ile yeniden karşınızdayım. Denedim, memnun kaldım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Normal şartlarda karma bir cilde sahip olmakla birlikte bu soğuk havalarda yanaklarımda, burun kenarlarımda ve dudaklarımda zaman zaman kurumalar ve dökülmeler oldu.

Hemen evde ne ile neyi karıştırsam diye düşünüp kolay bir bakım yaptım. İki aşamalı bu bakımın birinci aşamasında hafif bir peeling yapıyoruz, ikinci aşamada da yapacağımız maske ile cildi çok güzel bir şekilde nemlendiriyoruz.

Malzemeler

 

1 tatlı kaşığı Bal,

1/2 çay kaşığı Hindistan Cevizi Yağı ve

1/2 çay kaşığı Sudokrem

 

1. Aşama

Yalnızca bir tatlı kaşığı bal alıyoruz ve yüzümüze parmaklarımızla dağıtabildiğimiz kadar dağıtıyoruz. Biraz zor sürülebilir pes etmek yok 🙂 Sürdükten sonda iki parmağınızla tek yöne doğru hızlı hızlı çekiyoruz. (Çekerken acımıyor mu biraz acıyor ancak korkulacak gibi değil, sonuca değer) Böylece hem, yüzünüzdeki ölü derilerden arınıyoruz, hem de cilde masaj yapmış oluyoruz. Bir on dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. (Vaktiniz varsa ve alerjiniz yoksa daha fazla da bekletebilirsiniz. Benim yok ve 20 dakikadan fazla bekletiyorum)

2.Aşama

Avucumuza 1/2 çay kaşığı Hindistan Cevizi Yağını ve 1/2 çay kaşığı Sudokremi alıp karıştırıyor ve yüzümüze uyguluyoruz ve nemlendiriyoruz.

Bunu maske olarak yapmak istersek ölçüleri 1’er tatlı kaşığı da yapabiliriz. O halde maskemizi yarım saat kadar yüzümüzde bekletebiliriz.

Bunu haftada hiç değilse bir kez yaparsanız yumuşacık, siyah noktalardan arınmış ve nemlenmiş bir cilde sahip olacaksınız 🙂 Umarım siz de benim gibi memnun kalırsınız. Tekrar görüşmek üzere…

*Balı göz çevreme sürmedim ancak 2. Aşamada ayrım yapmıyorum. Tüm cilde uyguluyorum.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.