The Last of Us’ın Dizisi Geliyor! “Çok Yakında!” – BuMesele

The Last of Us’ın Dizisi Geliyor! “Çok Yakında!”

“The Last Of Us” oyununun HBO kanalında yayınlanacak dizi uyarlamasıyla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Dizinin yazarı ve yapımcısı olan Craig Mazin “çok yakında” diziyle ilgili haberleri olacağını tweetledi.

HBO tarafından televizyona uyarlanacağı geçen yıl duyurulan The Last Of Us’la ilgili bu haberlerin ne olacağını şimdiden kestirmek imkansız ancak projenin Craig Mazin ile birlikte baş sorumlularından olan Neil Druckman da Mazin’in tweetine “yakında” şeklinde cevap vererek beklentiyi arttırdı.

Diziyle ilgili şu ana kadar bilinen detaylardan biri Çernobil dizisinin yönetmeni Johan Renck’in en azından pilot bölümünü yönetmek üzere kadroda olduğu. Renck’in yapımcılık görevi de üstleneceği dizi, 2013 yılındaki ilk oyunda yaşanan olayları kapsayacak. İkinci oyunun da ilk aşamada dizinin konusuna dahil edilip edilmeyeceği bilinmiyor. Yazar Craig Mazin dizinin oyunun hikayesini geliştireceğini ve boşlukları dolduracağını söylüyor. Aynı zamanda dizide, oyunda olmayan ve herkesin ağzını açık bırakacak bir sahnenin olduğunu da ekliyor.

(Güncelleme: Renck zamanlama çakışması sebebiyle dizinin yönetmenliğini üstlenemeyecek. Yerine geçen isim genç Rus yönetmen “Kantemir Balagov” oldu.)

Craig Mazin’in şu an üzerinde çalıştığı diğer projelerin arasında Borderlands oyununun film uyarlaması ve henüz ismi belli olmayan Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) serisinin yeni filmi de var.

Mazin aynı zamanda 2019’da olay yaratan “Çernobil” dizisinin de yazarıydı.

Dizide Joel ve Ellie’yi canlandırmak üzere bir çok oyuncunun ismi geçse de şu anda kesinleşmiş bir haber yok. Craig Mazin’in bahsettiği haberler pekala oyuncularla ilgili olabilir.

Joel’i oynaması muhtemel isimlerden bazıları Hugh Jackman, Josh Brolin ve Nikolaj Coster-Waldau iken, Ellie’yi canlandırmak üzere ismi geçen oyunculardan bazıları şunlar: Daisy Edgar Jones, Millie Bobby Brown, Thomasin McKenzie, Sophia Lillis, Kaitlyn Dever, Sadie Sink.

Eğer sadece fiziksel benzerlik üzerinden yorumlayacak olursak bizim Joel’i canlandırmak üzere favori oyuncumuz Danimarkalı aktör Nikolaj Coster-Waldau, Ellie içinse Sophia Lillis veya Sadie Sink.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir