Türkiye’nin Bıkmadan Usanmadan İzlediği Diziler – BuMesele

Türkiye’nin Bıkmadan Usanmadan İzlediği Diziler

Türkiye’de oldukça fazla dizi izlendiği bir gerçek. Hem de öyle böyle diziler değil. Süreleri iki – iki buçuk saati aşan, sinema filmi gibi uzun çekilen haftalık diziler. Üstelik her sene bu dizilerin arasına yenileri ekleniyor. Hatta kış sezonu tatile girince, oluşan boşluk mutlaka yaza özel dizilerle dolduruluyor.

Yayın hayatına yeni başlayan dizilerin yanı sıra, televizyon ekranları eski dizilerin tekrar gösterimlerinden de geçilmiyor.  Bu videomuzda, bitmiş olsalar da defalarca tekrarları verilen ve her yayınlanışlarında Türk halkı tarafından daha önce hiç izlenilmemiş gibi bıkmadan usanmadan dikkatle takip edilen, ve çok sevilen dizileri sizler için derledik.

Listemizde sadece final yapmış dizilere yer verdiğimizi belirtelim. Eski bölümleri hala izleniyor olsa da, yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam eden Çocuklar Duymasın ve Arka Sokaklar gibi dizileri listeye dahil etmedik.

Bu diziler bizim dikkatimizi çeken diziler, sizin de aklınıza gelen diziler varsa yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler.

10- Seksenler; TRT 1 ekranlarında 2012 yılında yayınlanmaya başlayan dizi, seksenli yılları yaşayanları o yıllara götürdü. Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Ayşe Tolga, Serhat Kılıç gibi sayısız başarılı oyuncuyu bir araya getiren yapım 2017 yılında 228. bölümü ile sonlanmıştı. Bugünlerde yeniden başlayacağına dair haberlerini alsak da daha önce final yapmış olan dizinin tekrarları TRT 1 ve 360 TV’de birçok kez verildiğinden, bıkmadan izlenen diziler listemize 10 numaradan girdi.

9- Binbir Gece; Baş rollerini Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in paylaştığı, oyuncu kadrosunda, Ceyda Düvenci, Tardu Flordun, Tomris İncer ve Metin Çekmez gibi başarılı isimlerin yer aldığı dizi 2006-2009 yıllarında Kanal D’de yayınlanmıştı. Hikayesi, müziği ve diyalogları ile akıllara kazınan dizinin tekrar bölümleri Kanal D ve Teve 2 ekranlarında defalarca yayınlandı.

8- Ezel; Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizi 2009 – 2011 yıllarında ATV ekranlarında yayınlandı. Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin baş rollerini paylaştıkları dizi, Ramiz Dayı’nın unutulmaz replikleri ile Türkiye’nin en sevdiği dizilerden biri oldu. Tekrar bölümlerinin yüksek izlenme oranları da dizinin çok sevildiğinin bir göstergesi.

7- Leyla ile Mecnun; bir TRT dizisi daha var listede. 3 Sezon ekranlara gelen, farklı espri anlayışı ile büyük bir kitleye ulaşan dizi Leyle ile Mecnun, başrol oyuncusunu birçok kez değiştirmiş olsa da tüm karakterleri ile çok sevildiği için olsa gerek 2011-2014 yılları arasında 104 bölümle izleyiciyi ekranlara kilitlemişti. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal gibi unutulmaz karakterleri seyirci ile buluşturan dizinin tekrar bölümleri de birçok kez verildi ve izlendi.

6- Kurtlar Vadisi; 2003 yılında “Bu bir mafya dizisidir.” sloganı ile ekranlara gelen Kurtlar Vadisi, birçok kanalda sezonlar boyu yayınlandı. Süleyman Çakır, Polat Alemdar, Memati, Abdülhey ve Güllü gibi karakterler izleyiciyi yıllar boyu ekranlara kilitledi. Dizi o kadar benimsendi ki Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Çakır karakteri dizide ölünce cenaze törenleri düzenlendi, gazetelere ilanlar verildi.

5- Muhteşem Yüzyıl; Meryem Uzerli ve Halit Ergenç’in baş rollerini paylaştıkları dizi, bir dönem dizisi olması nedeniyle birçok konuda eleştiriler alsa da 2011-2014 yıllarında ekranlara geldi. Yayınlandığı her bölümü ile konuşulan dizi zirveden hiç inmedi. Tekrarları ile de çokça izlenen dizilerden olan Muhteşem Yüzyıl daha sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem olarak da 2015-2017 yıllarında devam etti.

4- Avrupa Yakası; 2004 yılında Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan dizi Gülse Birsel’in en çok sevilen dizisi olmuştur diyebiliriz. Birsel Avrupa Yakası  ile çıtayı öyle bir yere koydu ki daha sonra yaptığı Yalan Dünya ve Jet Sosyete dizileri ne kadar başarılı da olsa hep gölgede kaldılar. Muhteşem oyuncu kadrosu, esprileri, unutulmaz tiplemeleri ile Avrupa Yakası üzerinden kaç yıl geçerse geçsin izlenmeye devam  edecek gibi görünüyor.

3- Kiralık Aşk; 3 numarada, yaz dizisi olarak başlayan ve çok sevilen Kiralık Aşk var. 2015-2017 yıllarında Star Tv ekranlarında seyirci ile buluşan dizi, bıkmadan izlenenler arasına girdi. Videonun yapıldığı tarihlerde hafta içi her gün yeniden ekranlarda olan dizinin sevenleri diziden bıkmıyor. Altın Kelebek ödül töreninde ilk kez verilen en iyi dizi çifti ödülünün de sahibi olan Elçin Sangu ve Barış Arduç bu dizi ile öyle çok sevildi ve yakıştırıldı ki, hayranları çiftin gerçek hayatta da birlikte olmaları için enteresan ısrarlarda bulunmuştu. Ömer ve Defne’nin aşkı ilk günkü gibi izlenmeye ve sevilmeye devam ediyor.

2- Yaprak Dökümü; Daha önce de film ve dizi olarak çekilen Yaprak Dökümü, 2005-2010 yılları arasında 174 bölüm Kanal D ekranlarında seyirci ile buluştu. Tekin ailesinin hayatı o kadar benimsendi ki dizi biteli 9 yıl olmasına, tekrarları defalarca verilmiş olmasına rağmen hala en çok izlenen dizilerden biri olsa gerek. Bir çok isimin yıldızını parlatan Yaprak Dökümü, bu video hazırlanırken Teve 2 ekranlarında tekrar  bölümleri ile seyircisi ile buluşmaya devam ediyordu.

1- Aşk-ı Memnu; ve zirvede unutulmaz bir klasik haline gelen Aşk-ı Memnu var. Bihter ve Behlül’ün yasak aşkı izlenmeye doyulmayan dizilerin en başında geliyor. Sevenleri dizinin bir büyüsü olduğunu düşünüyor. Dizi olarak daha önce de iki kez uyarlanan eser, 2008-2010 yıllarında Kanal D ekranlarına seyirciyi hapsetmişti.

Beren Saat, Bihter’den sonra aradığı rolü bulamamış olsa da, 24 Haziran Bihter’in ölüm yıl dönümü olarak anılmaya devam ediyor. Müziği, oyunculukları, konusu, dizinin hala izlenmesine neden oluyor. Kaçıncı tekrarı verildiğinden emin değiliz ancak video hazırlandığı sırada Aşk-ı Memnu da hafta içi her akşam Teve 2 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın…

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.