Türkiye Eurovision’da Yine mi Yok? Yeni Eurovision Sezonundan Son Gelişmeler! – BuMesele

Türkiye Eurovision’da Yine mi Yok? Yeni Eurovision Sezonundan Son Gelişmeler!

Bizim için oldukça uzun bir aradan sonra yepyeni bir video ile tekrar karşınızdayız. Uzak kaldığımız haftalar içerisinde 2020 Eurovision sezonuyla ilgili çok yoğun olmasa da önemli gelişmeler yaşandı. Şimdi kısaca neler olduğunu hatırlayalım.

– Ağustos sonunda 2020 Eurovision’a ev sahipliği yapacak şehir belli oldu. Yarışma 12-14-16 Mayıs tarihlerinde Rotterdam’da gerçekleştirilecek.

– Bu sezon temsilcisini ilk seçen ülke Belçika oldu. Hooverphonic ülkenin 2020’deki sesi olacak. Seslendirecekleri şarkıysa 2020 başlarında belli olacak!

– Belçika’nın ardından İspanya da 2020 Eurovision’daki temsilcisini açıkladı. Ülkeyi bu sene Blas Cantó temsil edecek. Şarkıcı daha önce 2004 Junior Eurovision ulusal seçmelerinde ve 2011’de Eurovision İspanya ulusal seçmelerinde şansını denemiş, 2011’de bu fırsatı kıl payı kaçırmıştı. 2020’de yayıncı kuruluş tarafından doğrudan seçilmesi şarkıcı için bir hayalin sonunda gerçekleşmesi anlamına geliyor.

– Yıllardır Eurovision’da hayal kırıklığından başka bir şey yaşamayan Birleşik Krallık, bu kez farklı bir yola girerek Eurovision şarkısı ve temsilcisini belirlemek üzere BMG müzik ile anlaştı. Uluslararası bir çok şarkıcı ve söz yazarıyla çalışan BMG ile girilen bu ortaklığın, ülkenin Eurovision’daki başarı hasretine son vereceği umuluyor.

– İspanya ve Birleşik Krallık’ın aksine Avustralya bu sene de bir çok şarkıcının katılacağı bir ulusal final gerçekleştirecek. Geçtiğimiz yıl karşımıza Kate Miller-Heidke’yi çıkaran “Australia Decides” bakalım bu sene nasıl bir şova sahne olacak! Avustralya’nın ulusal finali Şubat 2020’de olacak.

… ve gelelim Türkiye’ye. Son başvuru tarihinin geride kalmasıyla birlikte Türkiye’nin bu sene de Eurovision’a katılmayacağı kesinleşti. Bize özel bir düzenleme yapılmazsa, ki yapılması için ortada bir sebep yok, umutlar 2021’e kaldı. Artık yarışma heyecanını neredeyse unutan Türkiye’nin Eurovision hasreti neredeyse 10 yıla yaklaşıyor. Ülkenin genel havası değişmediği sürece de, daha çok 10 yıllar Eurovision’suz geçmeye aday gibi duruyor.

Alıştığınız tarzdaki videolarımızla karşınızda olmaya devam edeceğiz. İçeriklerimizi kaçırmamak için abone olabilir, yeni videolardan anında haberdar olmak için bildirim zilini açabilirsiniz! Yeni videolarda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.