Ulusal Finallerde Öne Çıkan Şarkılar-Favorilerimiz – BuMesele

Ulusal Finallerde Öne Çıkan Şarkılar-Favorilerimiz

Tabi ki bu sene Eurovision’u kazanacak şarkıyı açıklamıyoruz 🙂 Henüz ülkelerin temsilcileri bile belli değilken bu çok iddialı bir yorum olurdu. Ancak bu seneki ulusal finallerde dikkatimizi en çok çeken şarkıyı duydunuz. Fransa’da birkaç güzel şarkı var, ama Fransa’nın “O ses” yarışmasında yıldızı parlayan Battista Acquaviva bizim açık ara favorimiz oldu.

Doğru bir koreografi ve sahne performansıyla Fransa’nın Eurovision’u kazanma potansiyeline sahip tek şarkısı bizce “Passio”.

Fransa’nın beğendiğimiz adaylarından biri olmasa da, tarzıyla Conchita’yı anımsatan Bilal Hassani de mesaj veren şarkısı ve youtube’daki yüksek izlenme oranlarıyla ülkenin Eurovision’daki tercihi olabilir.

Bu videonun amacı ülkelerin seçecekleri şarkıları tahmin etmek değil, sadece bizim beğendiğimiz şarkıları sizlerle paylaşmak.

Favorilerimize geçmeden önce, şimdiye kadar kesinleşen tek şarkının Jonida Maliqi’nin Ktheju Tokës adlı şarkısı olduğunu hatırlatalım. Arnavutluk genelde olduğu gibi bu sene de Eurovision’daki şarkısını belirledi ve beklemeye koyuldu. Onun dışında Avrupa genelinde bir çok şarkıcı ülkelerini temsil etmek için kıyasıya bir yarışa girmiş durumda. Biz de Eurovision severler olarak bu şarkıları takip ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl Elina Nechayeva’nın üstün performansı ile hatırladığımız Estonya başta olmak üzere, Letonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti birkaç şarkı dışında bizde hayal kırıklığı yarattı. Şunu da belirtelim, yorumlarımızı sahne performanslarını görmeden yaptığımız için önümüzdeki aylarda fikirlerimiz değişebilir. Geçen yılın ikincisi Eleni Foureira yarışmadan aylar önce favorilerimizden biri değilken, sahnedeki performansından sonra 1 numaralı favorimiz haline gelmişti.

Neticede Eurovision, dünyanın en büyük şov olaylarından biri ve final gecesi yarışmacılar sahneye çıktıklarında stüdyo kayıtları üzerinden yapılan yorumların pek bir anlamı kalmıyor.

Şimdi sizi ulusal finallerden şu ana kadar en beğendiğimiz şarkılarla başbaşa bırakıyoruz. Sizler de en çok beğendiğiniz şarkıları yorum kısmında bizlerle paylaşın.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir