“Yazlık” Gülse Birsel – BuMesele

“Yazlık” Gülse Birsel

Kitabın Yazarı: Gülse Birsel

Yayınevi: Turkuvaz Kitap

Kitap Türü: Eğlence-Mizah

Yayım Yılı: 2011

Sayfa Sayısı: 175

Arka Kapak Bilgisi

Zor bir yıldı, kabul edin. Dünyanın başına gelmedik kalmadı.
Doğal afet, siyasi skandallar, kavga dövüş, ayaklanma, gerim gerim gerildik…
Güneşi, aydınlığı özledik…
Karamsarlık adamı hasta eder, dert, tasa ülser yapar, hüzün cildi kırıştırır, “Of”layıp durmak çevreyi kirletir!
Bir ara verin. Tatil yapın. Beyninizi gezmeye çıkartın.
Bu kitap, ister yazın okuyun, ister başka mevsim, “yazlık” havasında. Yani gevşek, sakin, neşeli…
Bir kumsalda, şezlonga uzanmış, karpuz yiyerek okuduğunuzu hayal edin.
Ve içinizi aydınlık tutun!

Yazlık / Gülse Birsel 

Okumak için yazın gelmesini bekledim ancak bu yıl bir türlü gelmek bilmedi benim için  yaz ve kitabı okudum. Edebi yönü daha ağır ve zihninizi yoran kitaplar okuduktan sonra araya böyle eğlenceli ve yüzünüzde tebessümlere sebep olacak kitaplar alarak, kafanızı boşaltmanızı öneririm.

Bir Gülse Birsel kitabı daha ve yine eğlenceli geçen saatler diyebilirim. Öyle güzel ve etkileyici başlıklar atıyor ki yazılarına, zekâsına hayran kalmamak mümkün değil.

İş, ev, siyaset, güzellik ve daha birçok konuda yazdığı tespitlerde içimizden geçenleri kelimelere döküyor, duygularımıza tercüman oluyor. Daha önce okuduğum ve yorumunu sizlerle paylaştığım, “Memleketi Ben Kurtaracağım” adlı kitabını çağrıştıran yazılar da mevcut kitapta. Şimdiye dek okuduğum her kitabında gülümsediğim bir yazar. Yorgunluğunuza derman olacak bu kitabı da okumanızı tavsiye ediyorum.

Eserde Geçen Satırlardan;

“İşyeri Avrupa Yakası’nda olup karşı tarafta oturanlar benim gözümde ermiş gibi, evliya gibi tipler.”

“Ne yazık ki, belki apolitize kuşak mensubu olduğumdan, bu isyankar yönümü siyasete katılarak yansıtamadım maalesef. Tam da kabadayılığın siyasette bir trend olduğu yıllarda, görüyor musun başımıza geleni!”

“Ne zaman çalışıyoruz, ne zaman dinlenip eğleniyoruz, kimse emin değil. Evinde, kanepesine yayılmış televizyon seyreden işadamı aslında elindeki blackberry’siyle iş mail’lerine cevap veriyor. Sabah erkenden ofisine gelmiş kahvesini içmiş bilgisayarı başına geçen memur, internet üzerinden komik videolara bakıyor! O zaman da ne oldu? Ne işin verimi kaldı, ne tatilin eğlencesi.”

“Hastane dediğin yer gururlu, onurlu, ciddi bir kurumdur. Gidersin, iyi bir sağlık hizmeti verir, testlerini, muayeneni, ameliyatını yapar. Ancak test sonuçlarını vermek, ne bileyim zorunlu kontrol zamanlarını hatırlatmak için sana ulaşır, uyarır. Durup dururken ‘Gel bir kanını alayım hacı, he, hadi be gülüm n’olcak.’ Diye peşinde koşturmaz! ”

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.