Yeni Bir Defne & Ömer mi Geliyor – BuMesele

Yeni Bir Defne & Ömer mi Geliyor

Yaz dizileri birer birer ekranlarda yer almaya başladı. Bunlardan biri de ilk bölümü 26 Haziran Salı akşamı Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ‘Erkenci Kuş’. Yayın kuşağındaki rakipleri Survivor ve Dünya Kupası olmasına rağmen daha ilk bölümden Totalde en çok izlenen 3., Ab’de ise 2. Program oldu.

2015 yılında yer aldığı Çilek Kokusu ve 2016 yılındaki No 309 adlı dizilerden hatırladığımız Demet Özdemir Sanem rolüyle, 2014 yılında ‘Gönül İşleri’ dizisi ile dikkat çeken, sonrasında ‘İnadına Aşk’ ve ‘Dolunay’ dizileri ile ününe ün katan Can Yaman da, Can rolüyle karşımızda.

Seksenler dizisinden pastaneci Sami Sanem’in babası, Ufak tefek Cinayetlerin enteresan avukatı Sitare Sanem’in annesi rolünde.

Dizide, yazar olup Galapagos’a gitme hayalleri kuran, hiçbir işte dikiş tutturamayan Sanem, ailesinin onu evlendireceğini öğrenince iş bulmak zorunda kalır. Can ise bir dönem aile şirketinde çalışmasına rağmen, işinden ayrılan, ülke ülke gezen dünya çapında bir fotoğrafçıdır. Aile şirketlerinin, 40. Yılları şerefine düzenledikleri parti için ülkeye birkaç günlüğüne gelen Can ve mecburiyetler nedeniyle işe başlayan Sanem’in karşılaşması ve ilk bölümde yaşadıkları yeni bir ‘Kiralık Aşk’ mı geliyor sorusunu akıllara getirdi. İki dizideki benzerlikleri fark eder etmez bir de baktık ki dizinin hikayesi, ‘Kiralık Aşk’ın senaryo yazarı Meriç Acemi’ye ait.

Bu bölümümüzde Erkenci Kuş ve Kiralık Aşk dizileri arasındaki dikkatimizi çeken benzerlikleri sizler için derledik. Gelin hep beraber Erkenci Kuş dizisinin, iki sezon ve 69 bölüm boyunca izleyiciyi ekran karşısına kilitleyen ve çok sevilen ‘Kiralık Aşk’ dizisine benzerliklerine birlikte göz atalım.

Bize göre ilk bölümü ile oldukça başarılı bir reytinge ulaşan dizinin, kış sezonunda da devam etmesi büyük bir olasılık. Sizler de dizi ile ilgili yorumlarınızı mesaj kısmında bizlerle paylaşın.

İyi seyirler!

  • İki dizi de klasik ama tutma ihtimali yüksek olan ‘fakir kız zengin oğlan’ temasında,
  • Esas kızlar iki dizide de mecburiyet nedeniyle istemedikleri işlere bulaşıyorlar. Biri babasının diğer ağabeyinin borcu nedeniyle,
  • Erkenci Kuş’un Can’ı da Kiralık Aşk’ın Ömer’i de birbirine benzer sporlar yapıyorlar,
  • Hem Sanem’in hem de Defne’nin tüm günlerini rapor ettikleri can arkadaşları var. Sanem’in Ayhan’ı Defne’nin Nihan’ı,
  • Sanem de Defne de mahallelerinin başına buyruk ve delidolu kızları,
  • Esas kızların iş yerindeki sakarlıkları, topuklu ayakkabı ile imtihanları ve patavatsızlıkları,
  • Kızların patronların arkasından kırdıkları potlar,
  • İlk karşılaşmalarında öpüşmeleri,
  • İlk bölüm sonunda patron ve çalışan arasında yakınlaşma,
  • İki iş yerinde de bol entrika ve gizli olaylar olması,

İzlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için şimdiden teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşçakalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.