2020’nin En Bomba Hareketli Yabancı Şarkıları – BuMesele

2020’nin En Bomba Hareketli Yabancı Şarkıları

Bugün pek alışık olmadığınız bir video ile karşınızdayız. Biraz değişiklik olsun dedik ve bu yılın en çok izlenen hareketli yabancı şarkılarından bize göre en dikkat çekici olanlarını sizlerle paylaşmak istedik. Videoda bahsedeceğimiz şarkılardan özellikle 2 tanesi bizce çok öne çıkıyor. Hangileri olduğunu öğrenmek için bizden ayrılmayın. Listeyi yaparken en önemli kriterimiz izlenme sayıları olmadığı için bazı popüler şarkıları bu videoda göremeyebilirsiniz.

Eğer bu videoda şu da olsaydı iyi olurdu diye düşündüğünüz hareketli yabancı şarkılar varsa yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. Benzer videolarda şarkıları çok kısa çaldığımızı söyleyenler için hatırlatalım: bizim amacımız sadece şarkılarla ilgili yorumlarımızı paylaşmak. Şarkıları çok uzun çalarak onların izlenme sürelerinden çalma hakkımız yok. Bu videoda duyduğunuz şarkıları uzun uzun dinlemek istiyorsanız küçük bir arama ile hepsini bulup dinleyebilirsiniz.

Sözü çok uzatmayalım ve ilginç koreografisiyle dikkatimizi çeken bir şarkıyla başlayalım. İyi seyirler!

Armaan Malik – ButtaBomma
Şu sıralar Netflix’te izleyebileceğiniz ve adını telaffuz etmeye teşebbüs bile etmeyeceğimiz bir Hint filminin (Ala Vaikunthapurramuloo) şarkılarından olan bu şarkı, yayınlandığından beri izlenme rekorları kırıyor. 25 Şubat’ta yayınlanan şarkı, 5 aydan kısa bir sürede 300 milyondan fazla izlendi. Bu kadar çok izlenmesinde hiç şüphesiz şarkının bile önüne geçen eğlenceli dans figürlerinin payı çok büyük.

Lady Gaga – Stupid Love
Lady Gaga’nın bu şarkısının klibiyle ilgili çok ilginç bir detay var. O da klibin tamamen “iPhone 11 Pro” ile çekilmiş olması. Bunu duyduğumuzda çok şaşırmıştık. Kliplerin artık cep telefonu ile çekiliyor olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu arada Lady Gaga’nın pandemi öncesi çekilen bu klipte maske takıyor olması da kafamızı biraz kurcalamadı değil.

Ava Max – Kings & Queens
Önümüzdeki yıllarda adından çok daha fazla söz ettirecek gibi duran şarkıcı bir çokları tarafından Lady Gaga’nın ilk zamanlarına benzetiliyor. Son albümünün ilk single’ı Kings & Queens ile dikkat çeken Ava Max Arnavut asıllı bir ailenin çocuğu olarak Amerika’da doğmuş. Bakalım kariyerinin başı gibi, devamı da Lady Gaga’ya benzeyecek mi?

Anuel AA, Enrique Iglesias – Fútbol y Rumba
90’ların en parlak isimlerinden olan Enrique Iglesias Mayıs sonunda Porto Riko’lu rapçi Anuel ile birlikte söylediği şarkı ile karşımıza çıktı. Klipteki görüntüsüyle zamanı durdurmuş izlenimi veren şarkıcı 2020 ve 21’de gündeme daha sık gelecek gibi duruyor.

Blackpink – How You Like That
4 kızdan oluşan Güney Koreli grup şu sıralar listeleri alt üst ediyor. Şarkı bize çok hitap etmese de, kısa bir sürede 400 milyondan fazla izlenmiş olmasıyla dikkatimizi çekti. YouTube’un algoritma değişimlerinden olsa gerek, 2017’den beri hiç bir şarkı yeni bir izlenme rekoru kıramadı. 3 yıl önce yayınlanmış “Despacito” hala platformun en çok izlenen şarkısı.  Blackpink genel toplamda olmasa da 2020’de zirvenin adaylarından biri.

Lady Gaga, Ariana Grande – Rain On Me
Lady Gaga’nın Ariana Grande ile birlikte söylediği şarkısı “Rain On Me” YouTube üzerinde 2020’nin en çok dinlenen hareketli şarkılarından biri. Şarkıcının bu şarkısının da yer aldığı ve Mayıs 2020’de çıkan 6. albümü “Chromatica” çok olumlu eleştirilerle karşılandı.

Dua Lipa – Physical
…ve işte bize göre yılın en iyi 2 şarkısından biri olan “Physical”. Bu albümle birlikte Dua Lipa’nın başka bir seviyeye çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Performansına eklediği yepyeni dans figürlerinden de özellikle bahsetmek gerekiyor. 2020 bir yandan rap müziğin zirvede olmasıyla dikkat çekerken, diğer yandan da bir 80’ler rüzgarı esiyor. 80’li yılların melodilerini modern bir tarz ile karşımıza getiren şarkıların başında Dua Lipa’nın bu şarkısı geliyor. “Physical” bizce elde ettiği izlenme rakamlarından çok daha fazlasını hak ediyor.

The Weeknd – Blinding Lights
80’ler rüzgarını iliklerimize kadar hissettiren bir diğer şarkı da “Blinding Lights”. Kanadalı şarkıcı “The Weeknd” 2020’nin en iyi şarkılarından birine imza atmış. Bu şarkı da olduğundan çok daha fazla izlenip dinlenmeyi hak ediyor.

Dua Lipa – Break My Heart
Videomuzu bir başka Dua Lipa şarkısıyla sonlandırıyoruz. Şarkıcının bu yıl ki 2. büyük hiti “Break My Heart” oldu. Şarkı “Physical”ın izlenme rakamlarını çok daha kısa bir sürede geride bıraktı.

Sizler de 2020’deki favori hareketli şarkılarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.