Altın Kelebek Ödül Töreni Özeti ve Geceye Damga Vuranlar – BuMesele

Altın Kelebek Ödül Töreni Özeti ve Geceye Damga Vuranlar

45. Pantene Altın Kelebek ödül töreni Çağla Şikel ve Cem Davran’ın sunumu ile ekranlara geldi ve ödüller sahiplerini buldu. 38 dalda verilen ödüllerin yanı sıra gecede Onur Ödülleri de verildi. Çok konuşulan Altın Kelebek ödül töreninde bu yıl neler olmuş özetleyelim.

Gece unutulmaz bir sahne şovuyla başladı.

Başarılı tören açılışının ardından ‘Pantene Yıldızı Parlayanlar’ ödülünü vermek üzere sahneye ilk çıkan Neslihan Atagül Doğulu oldu. Oyuncunun konuşması sırasında ‘Yine mi alkış gelecek’ demesi, konukları şaşırttı ve sessizliğe neden oldu. Atagül İddialı kostümü, sade saç ve makyajıyla gecenin güzellerindendi.Espriler, gaflar ve sosyal mesajlarla dolu gecenin diğer olaylarına hep birlikte göz atalım.

Şeyma Subaşı ile geçtiğimiz günlerde boşanan Acun Ilıcalı, törende Hadise ile yan yana oturdu. Ilıcalı’nın, ‘En İyi Sunucu’ ödülünü İlker Yasin’den alırken yaptığı uzun konuşma salondaki seyircileri bir hayli sıktı. Anlattığı anılarından birinde, ‘Show TV zirvedeyken, Show Tv’de işe girme hayalim vardı.’ cümlesi Ilıcalı’nın gaflarından yalnızca biriydi.‘En İyi Yarışma’ ödülü alan Ali İhsan Varol sahneye çıkınca; ‘Ben normal insanım öyle anlatacak hikayelerim yok, kovulurken elektrik de kesilmezdi, direkt kovulurduk.’ demesi salonda hem gülüşmelere hem de soğuk hava esmesine neden oldu.

Cem Yılmaz’ın; Altın Kelebek ödül törenlerine esprileri ile damga vurması artık alışıla gelen bir olay. 45. Altın Kelebek ödül töreninde de beklenen oldu. Türkiye’nin efsane müzik grubu MFÖ’nün sahne aldığı ödül töreninde şarkıların büyük bir kısmını seyirci ile birlikte söylemeleri Cem Yılmaz’ın diline tabi ki düştü. Yılmaz; ‘MFÖ sahneye çıktı, şarkıların yüzde seksen beşini seyirciye söyletti, kendimi Mustafa Sandal konserinde hissettim.’ diyerek seyircileri güldürdü.Ödül töreninde ödül vermek üzere sahneye çıkan Cem Yılmaz’a bu yıl ‘Onur Ödülü’ verildi. Kendisinden önce ‘En İyi Çocuk Oyuncu’ kategorisinde ödül alan çocukların ağlaması üzerine, çocuk oyuncuları hedef alan “ühühühü yok yok ağlamayacağım” demesi gecenin gaflarından bir diğeriydi. Neyse ki sahneden inmeden, çocukların gönlünü alan cümlesi yaptığı yanlışı düzelmesi açısından yerinde bir hareket oldu. Birlikte olduğu Defne Samyeli’ye hitabı ve esprileri hem Samyeli’yi hem de seyircileri güldürdü. Sevgilisi Defne Samyeli’ye sahneden hitap eden Cem Yılmaz’ın aksine, gecede ’25. Yıl Özel Ödülü’ alan Kenan Doğulu’nun, eşi Beren Saat’e hiçbir şey söylemeyişi, geçtiğimiz günlerde ayrılacakları hakkında çıkan dedikoduyu onaylar nitelikteydi. Beren Saat gösterişten uzak saçı, makyajı ve giyimi ile gece ışık saçıyordu.Demet Akalın geceye, boşandıktan sonra tekrar barıştığı eski eşi Okan Kurt ile katıldı. Akalın disko topunu andıran kıyafetiyle, ‘eşofmanıyla beden eğitimi dersine gelmiş’ eleştirileri aldı. Çok da haksız sayılmaz ne dersiniz?

Edis’e ‘En İyi Pop Müzik Erkek’ ödülünü veren Akalın, ‘Onu İzmir’de sahneye aldığımda buralara geleceğini biliyordum.’ diyerek kendine de pay biçmeyi ihmal etmedi.Törende sahne alan ve danslarıyla sosyal medyada çokça konuşulan Aleyna Tilki, gecede ‘En İyi Pop Müzik Kadın’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Gözyaşlarını tutamayan Tilki bugüne dek ekranlarda yaptığı konuşmalar arasında kurduğu en uzun cümleleri bu törende kurmuş olabilir.Büyük bir izleyici kitlesi olan Erkenci Kuş, törende ‘En İyi Romantik Komedi’, ‘En İyi Romantik Komedi Erkek’ ve’En İyi Romantik Komedi Kadın’ olmak üzere 3 dalda ödül aldı.Erkenci Kuş’un Sanem’i Demet Özdemir’in, saçı ve tercih ettiği kıyafet hiç beğenilmedi, Özdemir gecenin vasatlarından oldu.

‘En İyi Senarist’, ‘En İyi Çocuk Oyuncu’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Çift’ dalında olmak üzere toplam 4 ödül birden alan ‘Sen Anlat Karadeniz’ törene damgasını vurdu.Geceye oğlu Atlas ile katılan ve Hadise’ye ödül veren Gülben Ergen, kırmızı elbisesi, çizmesi ve daha önce kullandığı kısa saç tarzı ile törenin şıklarındandı.Hadise törende, ‘En İyi Klip’ ödülünü alırken, geçen yıl yasaklanan klibi ile ilgili yaptığı konuşma salondan alkış topladı. Tercih ettiği kostüm ise bütün gece sosyal medyada eleştirilen Hadise, Cem Yılmaz’ın ‘Hadise Hanım’ın atı çıkacak.’ şekildeki esprisine kahkaha atarak karşılık verdi.Törende ‘Yıldızları Parlayan’ ödüllerini alan 3 isim; Aslı Bekiroğlu, Afra Saraçoğlu ve Merve Çağıran şıklık konusunda sınıfta kaldılar.Gecenin en şık kadınları; İrem Helvacıoğlu, Dilan Çiçek Deniz, Nebahat Çehre, Neslihan Atagül Doğulu ve Pelin Akil olurken,En rüküşleri ise, Özge Özpirinççi, Demet Akalın, Serenay Sarıkaya, Hadise ve Demet Özdemir oldu.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.