AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılacak? Ücret Ne Kadar ve Nasıl Yatırılacak? Son Gün Ne Zaman? – BuMesele

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılacak? Ücret Ne Kadar ve Nasıl Yatırılacak? Son Gün Ne Zaman?

2021 bahar dönemi Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme ücret ödemeleri 15.02.2021 tarihinde başladı. İkinci dönem kaydını yenilemek isteyen öğrencilerin yenileme ücretini ödemek için ders seçimlerini yapmaları gerekiyor. Ders seçimlerini yapmayan öğrencilerin kayıtlarını yenilenmemiş sayılacak. Kayıtlarını yenileyecek öğrencilere Fakülteleri tarafından herhangi bir ders ataması yapılmayacak ve öğrencinin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçmesi gerekecek.

Son Gün Ne Zaman?

Ön lisans ve lisans eğitimi alan açık öğretim öğrencileri ders seçimleri ve kayıt yenileme işlemlerini 26 Şubat 2021 Cuma saat 23.30’a kadar, ödeme ise aynı gün saat 23.59’a kadar yapabilecekler. Sürelerde herhangi bir uzatma söz konusu olmayacak! Bu nedenle ders seçimlerinin ve ödemelerin zamanında yapılması öğrenciler için önemli.

Ders Seçimi Nasıl Yapılacak?

Öğrenciler, kayıt yenileme işlemini aof.anadolu.edu.tr adresinden “Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu” bağlantısına tıklayarak öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapabilecekler.

Kayıt yenileme işlemini tamamlayan öğrencilerin aof.anadolu.edu.tr adresinden, “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısını kullanarak kayıtlarının doğru bir şekilde yenilenip yenilenmediğini kontrol etmeleri gereklidir. Ayrıca öğrenciler kayıt yenileme tarihleri içinde, olmak şartıyla (ödenen öğretim gideri tutarının altında olmadığı sürece) seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir ya da yeni ders ekleyebilirler.

Ödeme Nasıl Yapılacak?

Ödeme bilgilerine ‘Ders Seçimi’ sayfasından veya ‘Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü’ sayfasından ulaşabilirsiniz. Ders seçimini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini 26 Şubat 2021 Cuma gününe kadar; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilecekler.

Yalnız ödemenin son günü provizyon işlemi gerektirdiğinden kredi kartı işlemi kabul edilmeyecektir.

Açık Öğretim öğrencilerinin ödeme yaptıktan sonra yaptıkları ödemenin “2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi” Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri önemli bir husus.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler en yakın AÖF bürosuna giderek ya da 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK hattından bilgi alabilirler.

2021 Bahar Dönemi AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar?

AÖF ücretleri alt limitleri;

Sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç); 285,00 TL,
Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında; 405,00 TL,
Tekniker unvanı verilen programlarda; 305,00 TL

*Alınan dersin kredisine göre bu ücretler farklılık gösterecektir.

** Okunan bölümde uygulama dersi alınması söz konusu ise yukarıdaki dönem öğretim giderlerine ek olarak her bir uygulama dersi için 80,00 TL ilave ödenecektir. Laboratuvar dersi için bu ek ücret her bir laboratuvar dersi için 120,00 TL olacaktır.

AÖF Kitapları Nasıl Alınır?

Ders kitapları açık öğretim öğrencilerine PDF formatında sunuluyor. Açık öğretim öğrencileri ekampus.anadolu.edu.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak, ‘Derslerim’ bölümünden dijital kitaplara ulaşabilecekler.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.