Ekim 2017 Kültür Sanat Haberleri – BuMesele

Ekim 2017 Kültür Sanat Haberleri

Bu ay yeni bir yazı dizisine başlıyoruz. Her ay sizlerle, vizyona giren yeni sinema filmlerini, tiyatro oyunlarını, yeni çıkan kitapları ve sanat dünyasından haberleri paylaşıyor olacağım.

  • 27 Ekim 2017 tarihinde vizyona girmesi planlanan, Demet Evgar, Fatih Al ve Alican Yücesoy’un başrollerinde olduğu film “Sofra Sırları” nın vizyon tarihi 16 Şubat 2018’e ertelendi.
  • Ekim ayında, vizyona giren birçok film oldu.

Türk Filmleri; Ayla, Babam, Bölük, Cingöz Recai, Damat Takımı, İlk Öpücük, İşe Yarar Bir Şey, Yol Arkadaşım bunlardan bazıları.Yabancı Filmler; Blade Runner, My Little Pony, Ölüm Günün Kutlu Olsun, Soygun, Süperstar, Thor: Ragnorak, Uzaydan Gelen Fırtına.

  • 2011 yapımı ‘Kaybedenler Kulübü” filminin senaristlerinden olan Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yaptığı devam filminin çekimlerine Ekim Ayında başlandı. Film, 16 Mart 2018’de vizyona giriyor olacak.
  • Engin Alkan’ın, Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri ‘Kürk Mantolu Madonna’ dan uyarladığı oyun Ekim ayında özel prömiyerini yaptı ve tiyatro severler ile buluşmaya başladı.
  • Sinema dünyasından bir haber daha. Kanadalı oyuncu ve komedyen Jim Carrey bu defa ekranlara ‘Kidding’ adlı bir dizi ile dönüyor.
  • 36. İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 4-12 Kasım 2017 tarihlerinde, Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitap severleri bekliyor.

Her ay, yeni haberlerle görüşmek üzere.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir