Elimi Bırakma: TRT’nin Yeni Dizisi Başladı – BuMesele

Elimi Bırakma: TRT’nin Yeni Dizisi Başladı

Üs Yapım’ın TRT 1 için hazırladığı dizi ‘Elimi Bırakma’ 22 Temmuz, Pazar akşamı ilk bölümü ile ekranlara geldi. Dizinin yönetmen koltuğunda Sadullah Çelen oturuyor. Dizi yayınladığı ilk gün 1,89 rating alarak totalde aynı saatte yayınlanan programlar arasında 3., tüm programlarda 8. sırada yer aldı.

Şimdi hep birlikte karakterlere ve hikayeye bir göz atalım.

Alp Navruz ve Alina Boz’un başrollerini paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Hüseyin Avni Danyal konuk oyuncu olarak yer alırken, Dolunay Soysert, Batuhan Ekşi, Cemre Güreli, Burak Tandoğan, Ebru Aykaç, Gökçe Yanardağ, Ertuğrul Postoğlu, Cemre Baysel, Emre Bey, İpek Yazıcı ve Seray Gözler yer alıyor.Başarılı Dizi müziği ve Seray Gözler’in etkileyici anlatımı ile başlayan dizi tüyler ürpertiyor.  Oyuncunun dizide hayat verdiği Feride Çelen karakteri, fakir bir hayat yaşarken çok çalışarak zengin bir yaşama kavuşmuş bir kadın. Eşini genç yaşta kaybeden, oğluyla birlikte zorluklar içinde hayatta kalmaya çalışan Feride Hanım sahibi olduğu yemek firmasında kadınlara pozitif ayrımcılık yapan, sosyal sorumluluk projelerinde yer alan iyi kalpli bir kadındır.Eşinden sonra oğlu Arif’i de kaybeden, hayatta başına gelen tüm zorluklara göğüs geren Feride Hanım, ailesini bir arada tutmak ve çok çalışarak kazandığı aile şirketini torunu Cenk’in yönetmesini ister. Lenf kanseri olduğunu öğrenen Feride Çelen, büyük torunu Cenk ile ilgili yaptığı planları gerçekleştirmek için elinden geleni yapar. Başına gelen tüm zorluklar karşısında ayakta kalan Feride Hanım, kimseden yardım istemeyen güçlü bir kadındır. Bu nedenle öğrendiği hastalığıyla da kendisi savaşır.
‘Arkadaşlar İyidir’ dizisinde dikkat çeken, ‘Fazilet Hanım’ın Kızları’ dizisinde Sinan Egemen karakteri ile büyük bir üne kavuşan Alp Navruz, dizide Cenk karakterinde. Cenk, zenginlik içinde doğmuş, yokluğu bilmeyen, Amerika’ya okumak için gitmiş ancak okuldan atıldığı için ülkeye geri dönmüş, başına buyruk bir gençtir. Kendi hayatını yaşamak isteyen Cenk, baba annesinin isteklerini yerine getirmediği için babaannesiyle sürekli çatışma yaşamaktadır.
Paramparça dizisinde rol alan ve adını duyuran, 1998 doğumlu genç oyuncu Alina Boz, dizide Azra karakterine hayat veriyor. Amerika’da aşçılık okuyan Azra, babasına ve otizimli kardeşi Mert’e çok bağlı, iyi kalpli, kendi ayakları üzerinde durabilen bir kızdır. En yakın arkadaşı, kardeşi dediği Mesut tarafından dolandırılan ve iflasın eşiğine gelen babası aniden ölen Azra, üzerine bir de kardeşi Mert kaybolunca yıkılır.
Otizimli Mert’i canlandıran 2007 doğumlu küçük oyuncu, Yiğit Kaan Yazıcı oyunculuğu ile göz dolduran bir performans sergiliyor.
Sumru, Azra’nın babası Kemal ile ikinci evliliğini yapan, yoksul bir hayat yaşayan ve o günlere dönmek istemeyen, bunun için her şeyi yapmayı göze alan bir kadın.

Cansu, Sumru’nun kızı. Cenk’ e aşık olan Cansu, hem üvey babası Kemal’i hem de üvey kardeşleri Azra ve Mert’i çok seviyor. Cenk’i kaybetmemek için annesinin aklına uyan Cansu, annesi Sumru’ya hiç benzemeyen iyi niyetli bir kız.Bir yandan Cenk ve Azra’nın aşk hikayesi, bir yandan aile ilişkileri, entrika, hırs ve sinsiliklerin konu edildiği geniş bir hikayesi olan dizi ilk bölümü ile büyük bir rating rekoru kırmasa da TRT dizisi olmasının şansıyla umarız yayından kaldırılmaz. Yaz döneminde başlamış olsa da klasik yaz dizilerinden çok farklı bir konusu ve başarılı oyuncu kadrosu ile ekranlara gelen dizinin, hak ettiği izleyici kitlesini yakalamaya fırsatı olacak diye düşünüyoruz.

Sizler de dizi ile ilgili fikirlerinizi bizlerle yorum kısmında paylaşın. Yeni videolarda görüşmek üzere, hoş çakalın.

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.