En Kısa Gecenin Rüyası – BuMesele

En Kısa Gecenin Rüyası

Yazan: William Shakespeare

Çevirenler: Emine Ayhan – Aysun Şişik

Yönetmen: Kemal Aydoğan

Sahne Tasarımı: Bengi Günay

Işık Tasarımı: İrfan Varlı

Müzik: Can Güngör

Kareografi/Kondisyoner: Yeşim Coşkun

Afiş Tasarımı: Ethem Onur Bilgiç

Yönetmen Asistanları: Ferhat Asniya-Ahsen Özercan

Afiş Tasarımı: Ethem Onur Bilgiç

Oyuncular: Timur Acar, Didem Balçın, Onur Ünsal, Mert Fırat, Beyza Şekerci, Melis Birkan, Murat Tüzün, Volkan Yosunlu, Ezgi Coşkun, Caner Erdem, Mert Şişmanlar, Hasan Demirtaş, Alper Baytekin, Çağlar Yalçınkaya

Süre: 2 saat 40 dakika (İki Perde)

“En Kısa Gecenin Rüyası” isimli oyun, 2. sezonunda da Moda Sahnesinde seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. William Shakespeare’in ünlü eserlerinden biri olan, “A Midsummer Night’s Dream” in çevirisidir ve prömiyerini 01.10.2015 tarihinde yapmıştır. İlk sezonunda izleme fırsatını bulduğum oyun, sahne tasarımı, oyuncuların muhteşem performansları, müzikleri ve dansları ile oldukça başarılı bir oyundu. Oyun sonrasında Mert Fırat ile tanışma fırsatını bulmuştum. Bu denli mütevazı oyuncuların bir arada olduğu, böylesine güzel bir oyunu izlemek oldukça keyif vericiydi.

Kalabalık bir kadroya sahip oyunun benim ve izleyen yakınlarım için tek negatif yönü, 160 dakikalık uzun süresi olmuştur. Zira konunun, oyunun süresinin yarım saat daha kısaltılması durumunda da oldukça güzel anlatılabileceğini düşünüyorum. İkinci perdede izleyicilerin oyunu takip etmekte zorlandıklarını ve konudan kopmalar yaşadıklarını gözlemledim.

Son Söz: Tiyatro izlemeyi sevenlerin görmesi gerektiğini düşündüğüm bir oyundur. Tüm oyuncu kadrosuna ve emeği geçen herkese teşekkür eder, hepinize iyi seyirler dilerim.

Hikaye:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Oyunculuklar:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Dekor:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Sunum:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
KARAR:3.8 out of 5 stars (3,8 / 5)

https://www.modasahnesi.com/en-kisa-gecenin-ruyasi?p=galeri

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.