İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı – BuMesele

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı

Oyun: “İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı”

Yazan: Ali Cüneyd Kılıçoğlu

Yönetmen: Elif Erdal

Yönetmen Yardımcısı: Dilek Güven

Dekor&Kostüm: Suzan Erbilgin

Dekor Sorumlusu: Fehmi Özel

Aksesuar Sorumlusu: Barış Akbaş

Sahne Amiri: Ahmet Ali Sarabil

Işık Tasarımı: Akın Yılmaz

Dramaturg: Güney Ertekin

Asistan: Cengiz Eşiyok

Kondüvit: Emre Akgül

Işık Kumanda: Yunus Özler

Karikatürist: Emrah Sönmez

Erkek Terzi: Yusuf Çalışkan

Oyuncu(lar): Berkay Tulumbacı

Süre: 1 saat 40 dakika (2 Perde)

oyun-ft2
Berkay Tulumbacı
ikinci-der-iss-yanigi
Taksim Küçük Sahne

İlk oyun 24.10.2013 tarihinde oynanmıştır. Uzunca bir süredir gitmek istediğim ancak bir türlü gidemediğim bir oyundu. 4. Sezonunda oynamaya devam etmesi ve seyretme şansı bulmam çok mutlu etti beni. Oyun seçereken, tam olarak önyargı demeyeyim ancak zaman zaman ruh halime göre belki de “tek kişilik” oyunların nasıl olacağını düşünmeden edemiyorum. Bu defa düşünmedim ve dedim ki bu kadar uzun süredir düşündüğüm oyuna gitmenin vakti geldi ve hiç pişman olmadım.

Yazıyı hazırlayıp sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığım bir oyun oldu. Sizin de aklınızda tek kişilik oyun acaba sıkar mı ya da oyuna odaklanabilir miyim gibi bir düşünce varsa “Berkay Tulumbacı” bu oyun ile bu düşüncelerinizden sizleri kurtaracak.

oyun-ft3Berkay Tulumbacı, 25 yaşında genç ve çok yetenekli bir oyuncu. “Sakarya Fırat” ve “Kara Ekmek” dizileri ile “Sessiz Gece” kısa filminde yer almış.

Meteoroloji mühendisliğinden mezun olduktan sonra askere gidip gelen ve dönüp iş aramaya başlayacağı günlerde memleketi ekonomik krizde bulan bir gencin hikayesi. İş başvuruları, mülakatlar ve klişe eleme yöntemleri, eminim hiçbiri yabancı gelmeyecek size 🙂 Kabul edilip çalışmaya başladığı çeşit çeşit sektörde başına gelenler de trajikomik.

Oyuncu tek kişi ancak olaylar arasında öyle güzel geçişler yapıyor ve karşısındakini de öyle güzel canlandırıyor ki oldukça kalabalık bir oyun gibi geliyor. Oyunculuk performansı oldukça iyi, sahne, dekor, ışık ve ses geçişleri, oyundan kopmanıza izin vermiyor.oyun-f1Son Söz: Ekin Yazın Dostları 2014 Tiyatro Ödüllerinde “Yılın Erkek Oyuncusu” ve XIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri, “Genç Yetenek” ödüllerini de kazanan Berkay Tulumbacı kesinlikle izlenmeye değer bir oyuncu. Oyunun seyirci ile buluşmasında emeği geçen (yukarıda isimlerini belirttiğim) tüm ekibe şahsım adına teşekkür ediyorum. Gidip izleyin, belki yorumlarınızı siz de bizlerle ve tüm tiyatro sevenlerle paylaşmak istersiniz. Başka bir oyun yorumunda tekrar görüşmek üzere.

Hikaye:4 out of 5 stars (4 / 5)
Oyunculuklar:5 out of 5 stars (5 / 5)
Dekor:3 out of 5 stars (3 / 5)
Sunum:4 out of 5 stars (4 / 5)
KARAR:4 out of 5 stars (4 / 5)

http://www.devtiyatro.gov.tr/programlar-sehirler-istanbul-detay-bolum_konu-ikinci-dereceden-issizlik-yanigi.html

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.