Eurovision’da Hoş Bir Sürpriz! Elena Tsagrinou, Lesley Roy, Ana Soklič ve Jendrik Sigwart – BuMesele

Eurovision’da Hoş Bir Sürpriz! Elena Tsagrinou, Lesley Roy, Ana Soklič ve Jendrik Sigwart

Eurovision’da hoş bir sürpriz deyince kimden bahsettiğimizi merak ettiğinize eminiz. Bu sürpriz, Almanya’da Ben Dolic’in yerini dolduramadığını düşündüğümüz Jendrik olmasa gerek. Jendrik’in şarkısının çok eğlenceli olduğunu kabul ediyoruz. Yaydığı pozitif enerji eşliğinde dinlemekten biz de keyif aldık. İyi bir performans ile geceye mutlaka renk katacaktır. Top 10 içinde bitirirse de şaşırmayız. Ancak bu durum, şarkının bir “Violent Thing” olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.

Almanya’yı devreden çıkardığımıza göre bahsettiğimiz sürpriz Elena Tsagrinou, Lesley Roy ve Ana Soklič üçlüsünden biri. İşin aslı son belli olan şarkıların tamamı için hoş sürpriz tanımı kullanılabilir. Zira hem Elena Tsagrinou, hem Lesley Roy, hem de Ana Soklič ülkeleri adına geçen yıla kıyasla çok daha iyi şarkılarla karşımıza çıktılar. Hatta bunların dışında “Karma” adlı şarkısının yeni düzenlemesiyle karşımıza çıkan Anxhela Peristeri de ayrı bir hoş sürpriz oldu.

Konuyu çok dağıtmayalım, bahsettiğimiz sürpriz Elena Tsagrinouda değil. Fuego’nun başarısından beri Kıbrıs aynı formül ile derece elde etmeye çalışıyor, ancak o işin o kadar kolay olmadığı 2019’da Tamta sahneye çıktığında anlaşılmıştı. Çok iyi şarkılar yapabilirsiniz, ancak Eleni Foureira’nın Eurovision tarihine geçen sahne enerjisini tekrar yakalamak planlandığı kadar kolay olmuyor. Lady Gaga şarkılarına gereğinden fazla benzediği iddia edilen El Diablo’yu şarkı olarak çok beğendik. Ancak sahne performansı konusunda kafamızda ciddi soru işaretleri var. Her şeyden önce şarkıcının klip boyunca takındığı mimiksiz donuk yüz ifadesi şarkıyla hiç uyumlu değil. Eğer sahnede Eleni Foureira gibi şarkıyı yaşayamazsa ve klipteki donuk yüz ifadesini performansına da taşırsa alacağı sonuç Tamta’dan çok farklı olmaz.

Bizim için haftanın en güzel sürprizine geçmeden önce Ana Soklic’ten de bahsetmek gerekiyor. Şarkıcı fazla baygın bulduğumuz geçen yılki şarkısı “Voda”dan sonra bu sefer dengeyi tutturmayı başarmış. Amen Voda’ya göre çok daha güçlü bir şarkı ve bu hafta yayınlanan diğer şarkılar gibi yarışmanın seviyesinin yükselmesine yardımcı oluyor.

Gelelim haftanın en büyük ve güzel sürprizine. Sizi bilmiyoruz ama “gürültü” olarak tanımladığımız geçen seneki şarkısından sonra, biz Lesley Roy’dan böyle muhteşem bir geri dönüş beklemiyorduk. Yarışmanın iptalinin en çok yaradığı isimlerden biri hiç şüphesiz Lesley Roy olmuş. Aslında “Story Of My Life” da sözleriyle çok anlamlı bir şarkı olsa da kafa şişiren ritminden dolayı bir türlü listemizde daha üst sıralarda yer vermeye kendimizi ikna edemiyorduk. Şarkıcının her dinlediğimizde kulağımıza daha iyi gelen bu seneki şarkısı “Maps” ise tek kelimeyle olağanüstü. O kadar iyi ki, Eurovision’u tam 7 kez kazanan İrlanda’nın en iyi Eurovision şarkılarından biri. Eğer bu şarkı halk oylamasının olmadığı 90’lı yıllarda yarışmış olsa İrlanda bir birincilik daha kazanabilirdi.

Şimdi gelelim merakla beklediğiniz güncel Top 14 sıralamamıza. Biz yaptığımız listelerde kimin kazanacağını tahmin etmeye çalışmıyoruz. Öyle olsaydı her hafta bahis tablosuna bakarak sıkıcı listeler yapabilirdik. Tüm şarkılar belirlendikten sonra muhtemelen bir tahmin videosu da yapabiliriz. Ancak aksini belirtmediğimiz sürece o hafta en çok hangi şarkıları dinlediysek onları zirveye taşımaya çalışıyoruz. Bu açıklamanın ardından işte son sıralamamız. İyi seyirler!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.