Her Şey Çok Değişti! Dolap Uygulamasındaki Güncellemeler ve Bilmeniz Gerekenler – BuMesele

Her Şey Çok Değişti! Dolap Uygulamasındaki Güncellemeler ve Bilmeniz Gerekenler

Uzun süre önce kullanmaya başladığım ‘Dolap Uygulaması’ ile ilgili ilk yazım Dolap Kullanıcıları Bunları Biliyor musunuz?” olmuştu. Yüzlerce mesaj alan yazının ardından ikinci olarak Dolap Uygulamasındaki Yenilikleri ve Değişimleryazım da birçok insana ulaştı ve sorularına cevap oldu. Bir de baktım ki dolap uygulaması Trendyol ile çalışmaya başladığından beri daha doğrusu artık trendyolun ikinci el mağazası gibi bir hal aldığından beri çok sayıda şey yine değişmiş.

Bunlardan en önemlilerini sizlerle paylaşmak istedim.

İlki komisyon oranları!

Uygulamada satıcı olarak sizden kesilecek en yüksek komisyon miktarı 130 TL!

0-50 TL arasında yüklediğiniz ürünler için standart 6,5 TL,
51-999 TL aralığındaki ürünler için %13 oranında ve
1000 TL ve üzeri tüm satışlarınız için yine standart 130 TL komisyon ücreti kesilecek.

Bu yeniliğin iyi ve kötü tarafları var tabi. Eğer genelde yüksek meblağlı ürünler yüklüyorsanız güzel bir yenilik sizin için. Ancak evinizdeki ufak tefek şeyleri elinizden çıkarmak için bu uygulamada iseniz o zaman işler sizin için o kadar da parlak olmuyor.

Bu oran Zebramo uygulamasında 0-20 TL aralığı için standart 2 TL, 21-499 TL aralığında %10, 500 TL ve üzerine %5 ve gayet iyi bir oran.

İkincisi Dinamik Kargo Modeli!

01.07.2021 tarihinde uygulamaya alınan ‘Dinamik Kargo Modeli’ nde 4 farklı seçenek sunuluyor. Bunlar mini 6,99 TL, küçük 8,99 TL, orta 11,99 TL ve büyük paketler için 15,99 TL olarak düzenlenmiş. Bu da yine küçük ürünler satan biriyseniz ve kargoyu siz karşılıyorsanız elde edeceğiniz kâr oldukça azalıyor. Siz karşılamıyorsanız da bu kez alıcıların sizi tercih etme ihtimalleri azalıyor.

Üçüncü Yenilik!

Kargoya gitmeden önce anlaşmalı olarak çalışılan (Sürat, PTT, MNG ve Yurtiçi) kargoların doluluk oranlarını uygulama üzerinden ‘Kargo Doluluk Durumları’ bölümünden kontrol edebilir ve ürününüzü kargolamak için size daha uygun kargo şirketini seçebilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.