Jet Sosyete Kaldırılacak mı? Reyting Sonuçları Şaşırtmadı! – BuMesele

Jet Sosyete Kaldırılacak mı? Reyting Sonuçları Şaşırtmadı!

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü ile hayal kırıklığı yaşatan ‘Jet Sosyete’ Gülse Birsel’in sadık izleyici kitlesi sayesinde AB’de 1. Totalde ise 2. olmayı başarmıştı.

Ancak bu hafta yayınlanan ikinci bölümü geçen hafta yaptığımız tahmini haklı çıkardı ve büyük bir düşüşe uğradı.  Ab’de ikinci olsa da, izlenme oranlarına bakıldığında yüzde 35’lik izleyici kaybı ile 10,31 den 6,86’ya kadar gerileyen dizi, Totalde ise ancak onuncu olabildi. Bu gerilemede aynı akşam yayınlanan derbi maçının da büyük etkisi var tabi.

Akşamın şampiyonları Savaşçı (Fox TV), Cennetin Gözyaşları (Atv) ve Çocuklar Duymasın (Kanal D) ise Reyting oranlarından hiçbirşey kaybetmeden ilk üç dizi olmayı başardılar.

İkinci bölümünde konu olarak hikaye biraz daha oturmuş gibi görünse de bazı karakterlerin yapaylığı nedeniyle izleyicide bir antipati oluşturduğunu düşünüyorum. Örneğin oynadığı her rolde aynı oyunculuğu sergileyen Safiye karakteri iki bölümdür kendini bulamıyor. İlayda ve Alara kardeşler çok farklı iki karakter ve başarılı oyunculuklar sergiliyorlar.

Babaanne Zahide Hanımı canlandıran Ayşenil Şamlıoğlu yine güzel bir performans ile seyirci karşısındaydı.

Dizi daha önce de söylediğim gibi 2 saat gibi uzun bir süre, enteresan şiveleri ve sürekli bağırış çağırış sahneleriye izleyiciyi güldürmeye çalışıyor. Bu da oldukça yorucu oluyor ve kaliteyi ister istemez düşürüyor.

Gülse Birsel’in yaptığı işlerdeki başarıları nedeniyle oldukça büyük bir hayran kitlesi var. Bu kitlenin, ilk iki bölümde beklentisi aslında tam olarak katşılanamasa de, ‘Jet Sosyete’ye sahip çıkacağı gibi bir izlenim var. Bakalım ikinci haftadan büyük izleyici kitlesi kaybeden ‘Jet Sosyete’ kendini toparlayabilecek mi?

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.