Kasım 2017 Kültür Sanat Haberleri – BuMesele

Kasım 2017 Kültür Sanat Haberleri

İlk kez Ekim ayında yayınladığımız yazı dizimiz Kasım ayı haberleri ile devam ediyor.

  • Başarılı yönetmen Çağan Irmak yeni filminin çekimlerine başlıyor. Filmin çekimleri İznik’te başlanacak. Oyuncu kadrosunda, Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek, Osman Alkaş gibi isimler yer alacak.
  • Kıvanç Tatlıtuğ, 2018 kış aylarında vizyona girecek filminin çekimlerine Kasım ayında başlıyor. En son dört yıl önce sinema filmi ile beyaz perdede yer alan oyuncuya şu anda Fi dizisinde yer alan Büşra Develi eşlik edecek.
  • Kasım ayında vizyonda olacak, merakla beklenen filmlerden;

Türk Filmleri; Beginner, Dünyanın En Güzel Kokusu 2, Kardeşim Benim 2, Ketenpere, Mutluluk Zamanı, Oha Diyorum,  Sabah Yıldızı, Sen Kiminle Dans Ediyorsun?, Seni Gidi Seni, Yanlış Anlama, Yol Ayrımı.

Yabancı Filmler; Justice League: Adalet Birliği (Dünyayı Tek Başına Kurtaramazsın), Doğu Ekspresinde Cinayet, Kutsal Geyiğin Ölümü (The Killing of a Sacred Deer), Testere: Jigsaw Efsanesi, Kare, İçimdeki Güneş (Let the Sun Shine In), Kardan Adam (The Snowman), Mucize (Wonder),

  • İstanbul Devlet Tiyatrosunda Kasım ayında prömiyer yapacak oyunlar; Karmakarışık (10 Kasım), Düdüklüde Kıymalı Bamya (28 Kasım),
  • Caz severlerin yıllardır severek takip ettiği Akbank Caz Festivali’nin 27. si bu yıl da çok iddialı. Festival, 3-19 Kasım’da.
  • 21. İstanbul Tiyatro Festivali 13-26 Kasım 2017 tarih aralığında,
  • 22. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 24 Kasım-4 Aralık tarihleri arasında tiyatroseverler ile buluşacak,
  • George Clooney ve Woody Allen gibi isimlerin filmlerinin Türkiye’deki prömiyerlerinin yapılacağı, 5. Uluslararası Boğaziçi Festivalinde, 17-25 Kasım 2017 tarih arasında 39 ülkeden toplam 107 film gösterilecek.
  • 1982 yılında Yıldız Kenter ve Müşfik Kenter tarafından sahnelenen oyun, uzun bir aranın ardından 35 yıl sonra yine sahnede. Başrollerinde, Zerrin Tekindor, Şebnem Bozoklu, Onur Saylak ve İbrahim Selim’in rol aldığı, ‘Arzu Tramvayı’ (A Streetcar Named Desire) isimli, tiyatro için bir dönüm noktası sayılan oyun, prömiyerini 29 Kasım 2017 Çarşamba günü Uniq Hall’de gerçekleştirecek. Oyun sonrasında Uniq Hall ve Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.
  • 1 Aralık 2017 Cuma akşamı,Volgswagen Arena’da, Fransız soprano Emma Shapplin rüzgarı esecek.

Tüm sanatseverlere dolu dolu bir ay geçirmeleri dileğiyle.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.