Muhteşem Şovmen-Hayran Kalmamak Elde Değil – BuMesele

Muhteşem Şovmen-Hayran Kalmamak Elde Değil

Vizyon Tarihi: 29 Aralık 2017

Yönetmen: Michael Gracey

Görüntü Yönetmeni: Seamus McGarvey

Senarist:  Jenny Bicks, Bill Condon

Cast Direktörü: Tiffany Little , Canfield, Bernard Telsey

Sanat Yönetmeni: Laura Ballinger

Kostüm Tasarımcısı: Ellen Mirojnick

Müzik: John Debney, Benj Pasek, Justin Paul, Joseph Trapanese

Türkiye Dağıtıcısı: TME Films

Oyuncular: Hugh Jackman, Michelle Williams, Zendaya, Rebecca Ferguson, Zac Efron, Austyn Johnson, Keala Settle, Sam Humphrey, Cameron Seely

Tür: Müzikal, Biyografi, Drama

Süre:105 Dk. 

Muhteşem Şovmen – Eleştiri:

2017’nin son Cumasında vizyona giren biyografi türündeki film büyük bir oyuncu kadrosuna sahip. 1800’lü yıllarda Amerika’da bir terzini’in oğlu olarak dünyaya gelen Phineas Taylor Barnum “Barnum & Bailey” sirkinin kurucularındandır.

Filmde, zengin ailelerin yanında çalışan babasına yardımcı olan küçük Barnum, çocukluğunda çalıştığı zengin ailelerden birinin kızları Charity Hallet ile evlenir. Gerçek hayatta dört kızı olan Barnum’un filmde iki kızını görüyoruz. Eşine, çocuklarına oldukça düşkün olan Barnum, iş hayatında hatalar yapar ancak eşinden gördüğü destek ile hayallerinin peşinden koşar ve dünyanın en muhteşem gösterisini sunmak için, sıradışı insanları bir araya toplamaya başlar.

Dönemin İngiltere kraliçesi Victoria’nın dahi izlediği sirk ile Avrupa turnesi yapan ve büyük başarıya imza atan Barnum, halk tarafından istenmez ve zorluklarla karşılaşır.  Barnum’un hayatını müzikal tarzda ele alan filmde Hugh Jackman, Michelle Williams ve Zac Efron başrollerde.Müzikal olarak film oldukça başarılı bir yapım.2016 sonunda vizyona giren, birçok ödüle aday olan ve Oscar Ödül Töreninde 6 ödül birden kazanan La La Land’in şarkılarını yazan ekibin elinden çıkan ‘Muhteşem Şovmen’ de en az La La Land kadar başarılı bir müzikal. ABD’de 24 milyon doların üzerinde hasılata ulaşan film, ülkemizde ilk haftasında 45.896 izleyici ile en çok izlenen yapımlardan biri oldu.

Son söz: Hugh Jackman ve Zac Efron başta olmak üzere filmdeki oyuncu kadrosunun dans sahneleri, oyunculukları çok başarılı. Hem biyografik hem müzikal bir eser ancak bu kadar başarılı anlatılabilirdi. Birçok yapımın vizyona girdiği bu günlerde, farklı bir tür izlemek isteyen seyircilerin tereddüt etmeden tercih edilebilecekleri bir film.

Hikaye:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Oyunculuklar:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Sunum:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
KARAR:4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)
Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.