Sihirli Yağ Kürü ile Saç Uzatma – BuMesele

Sihirli Yağ Kürü ile Saç Uzatma

Saçlarınızda dökülme problemi yaşıyorsanız ya da saçlarınız çok uzun süre uzamıyorsa işinize yarayacak bir saç bakım kürü tarifi vermek istiyorum size. Saçlarınız cansız ve güçsüzse de deneyin, çok faydasını göreceksiniz.

Saç Uzatma

 

Malzemeler

½ tatlı kaşığı hint yağı,

½ tatlı kaşığı çörek otu yağı,

½ tatlı kaşığı tatlı badem yağı,

½ tatlı kaşığı çam terebentini,

½ tatlı kaşığı susam yağı,

½ tatlı kaşığı portakal yağı,

2 ampul bepanthene ve

2 ampul E vitamini

Tüm malzemeleri cam ya da porselen bir kapta iyice karıştırın. Karışımı saç diplerinizden başlayarak saçınıza yedirin. Bu sırada saç derinize masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Yağı saç derinize ve saçınıza karışımı sürdükten sonra hafif nemli ve ılık bir havlu ile saçlarınızı sarın ve 1,5 -2 saat kadar saçınızda bu şekilde bekletin. Birkaç saat bekledikten sonra saçınızı şampuanlayarak yıkayıp ılık suyla iyice durulayın.

Eğer saçınızın dökülmesi çoksa yağ karışımını haftada 1 ya da 2 kez olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. 3 hafta düzenli şekilde yağ karışımını uygularsanız saçlarınızın gürleşmeye ve uzamaya başladığını göreceksiniz.

Yaz bitiminde saçınıza bakım yapmak istiyorsanız “Yaz Sonrası Saç Bakımı” yazımızdan, saçlarınıza bakım maskesi yapmak isterseniz her saç türüne uygun maskeler için “Tüm Saç Tipleri İçin Bakım Maskeleri” başlıklı yazılarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bol bakımlı günler dilerim.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir