Son On Yılın En Çok Yakışan Dizi Çiftleri Top 10 – BuMesele

Son On Yılın En Çok Yakışan Dizi Çiftleri Top 10

Türkiye’de dizi sektörü ciddi bir şekilde gelişiyor. Bu gelişme ile her sezon yayına giren dizi sayısı ve buna bağlı olarak dizilerdeki oyuncu sayısı da daha çok artıyor. Bazıları akıllarda uzun yıllar yer etmekle birlikte, şanssız olanlar da silinip gidebiliyor.

Peki akıllarda yer eden, birbirine en çok yakışan dizi çiftleri kimler desek? bumesele.com’a göre hazırladığımız listemizle sizleri baş başa bırakıyoruz.

10- Selen Soyder – Tolgahan Sayışman; (Lale Devri): 2010 yılında başrollerini Emina Sandal ve Tolgahan Sayışman’ın paylaştığı dizi, Show TV ekranlarında başlamış ancak kısa bir süre sonra Fox TV’ye geçiş yapmıştır. Kaldırılmak üzere olan dizi Fox TV’de dört sezon yayınlanmış ve büyük bir başarı göstererek 2014 yılına kadar yayınlanmıştır.

Dizinin başrol kadın oyuncusu, Emina Sandal’ın ayrılması ile değişmiş, aynı kanalda ‘Yer Gök Aşk’ adlı dizide ‘Toprak Karagül’ adlı karakteri canlandıran Selen Soyder diziye başrol oyuncusu olarak transfer olmuştur. 135 bölüm ekranlarda olan Lale Devri dizisinin başrol oyuncuları, dizinin oynadığı dönemde çok beğenilmiş ve yakıştırılmıştı. O kadar yakışmışlardı ki bir dönem dizi aşkını gerçek hayatlarına da taşımışlardı.

Ayrıca Türk dizi tarihinde bir ilkin denendiği dizide, iki dizinin başrol oyuncuları; Yer Gök Aşk’ın Toprak Karagül’ü ile Lale Devri’nin Çınar Ilgaz’ı birbirleriyle evlenmiş, düğün iki dizinin de konusu olmuştu.

9- Neslihan Atagül – Kadir Doğulu; (Fatih Harbiye): Peyami Safa’nın aynı adı taşıyan eseri, TV dizisi olarak 1990 yılında uyarlanmıştır. Macit ve Neriman adlı gençlerin hikayelerinin anlatıldığı dizi 2013-2014 yıllarında iki sezon ekranda yer almıştır. Gerçek hayatlarında da birlikte olan dizinin yakıştırılan çifti 2015 yılının Kasım ayında evlenmişlerdir.

8- Tuğba Büyüküstün – Engin Akyürek; (Kara Para Aşk): 2014-2015 yıllarında iki sezon boyunca Atv ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran dizinin başrol oyuncuları da çok yakıştırılan bir diğer çift. İki başrol oyuncusunun da şöhretlerine şöhret katan dizi, seyirci tarafından oldukça beğenilerek izlenmişti.

7- Nurgül Yeşilçay – Murat Yıldırım; (Aşk ve Ceza): 2010-2011 sezonlarında Show TV ekranlarında iki sezon ekranlara gelmiştir. Konusu kadar müzikleriyle de ön planda olan dizinin müziklerini Kıraç yapmıştır. Dizi, Nurgül Yeşilçay’ın Asmalı Konak’tan sonra akıllarda en çok yer eden dizisi olmuştur. Dizideki isimleri ile Yasemin ve Savaş birbirlerine yakıştırılan çiftler arasında.

6- Cansu Dere – Kenan İmirzalıoğlu; (Ezel): Show TV’de 2009 sezonunda başlayan dizi, yayın hayatına Atv’de devam etmiştir. ‘Deli Yürek’ ile kendini sektöre tanıtan Kenan İmirzalıoğlu, oynadığı diğer dizilerdeki başarısının ardından, Cansu Dere ile başrollerini paylaştıkları ‘Ezel’ dizisi ile yerini sağlamlaştırmıştır. Eyşan ve Ezel’in dizi aşkları gerçek olmadı ama her hafta reyting rekorları kıran dizinin başrolleri, en çok yakıştırılan çiftler listemizde altı numarada.

5- Serenay Sarıkaya – Çağatay Ulusoy; (Medcezir): Amerikan Yapımı ‘The O.C.’ dizisinin Türkçe uyarlaması olarak yayınlanan dizi, Star TV’nin 2013-2015 arasında en çok izlenen dizisi olmuştur. Başrol oyuncuları Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy bir dönem gerçek hayatlarında da birliktelik yaşamıştı. Dizi, ‘Altın Kelebek’ ödül töreninde 2014 yılında iki dalda, 2015 yılında ise tam dört dalda ödül almıştır. Müziği ile de akıllarda yer eden dizinin müziklerini Toygar Işıklı yapmıştır.

4- Burçin Terzioğlu – İlker Kaleli; Poyraz Karayel: 2015-2017 yıllarında üç sezon yayınlanan dizi Türk Dizi tarihinin bence en başarılı 3 dizisinden biri. Başrol oyuncuları Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli dizi aşkını gerçek hayatlarına taşıyanlardan.

Listemizde zirveye doğru ilerliyoruz. İlk üç şu şekilde;

3- Elçin Sangu – Barış Arduç; (Kiralık Aşk): Yaz dizisi olarak başlayan ve yakaladığı başarıyı 2015-2017 yılları arasında iki sezon boyunca sürdüren dizi, Star TV ekranlarında yayınlandı. Daha önce de başka dizilerde yer alan başrol oyuncuları bu dizide çok sevildi. Dizi sonrası ünlü markaların tanıtım yüzü de olan oyunculara, dizi büyük şans getirdi gibi görünüyor.

Beğenilen çift; her yıl düzenlenen Altın Kelebek ödül töreninde ilk defa verilen, ‘En Çok Yakışan Çift’ ödülünün de sahibi aynı zamanda.

2- Fahriye Evcen – Burak Özçivit; (Çalıkuşu): Reşat Nuri Gültekin’in ölümsüz eseri ‘Çalıkuşu’ üçüncü kez uyarlandı. 2013-2014 sezonunda 30 bölüm yayınlanan dizinin başrol oyuncuları çift olarak birbirlerine o kadar yakıştılar ki gerçek hayatta da bugün (29 Haziran 2017 tarihinde) evleniyorlar. Çiftin düğünü Sait Halim Paşa yalısında yapılacak. Çok uzun soluklu olamayan dizi güzel bir birlikteliğe neden oldu. 1- Beren Saat – Kıvanç Tatlıtuğ; (Aşk-ı Memnu): Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı isimli ölümsüz eserinden uyarlanan dizi, 2008-2010 yıllarında Kanal D ekranlarında, iki sezon 79 bölüm yayınlanmıştır. Konusu ‘Yasak Aşk’ olan dizinin tekrarları bile hala büyük bir ilgi ile izleniyor.

“Son On Yılın En Çok Yakıştırılan Dizi Çiftleri” listemizin zirvesinde dizinin Bihter’i ve Behlül’ü yer alıyor. Dizinin başrol oyuncuları o kadar yakıştırıldı ki seyirci; karakterlere kızanlar, savunanalar, haklı çıkarmaya çalışanlar olarak ayrılıyordu. Her hafta yayınlandığı gün ve saatte seyircileri ekran karşısına kilitleyen dizinin başarısı tartışılmaz. Peki size göre en yakışan dizi çifti kimler? Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz. Yeni Top 10 listelerimizde tekrar görüşmek üzere.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir