Unutulmayan Yaz Dizileri – BuMesele

Unutulmayan Yaz Dizileri

Yaz sezonu gelince kanallar yaz dizileri ile ekranlarda yer almaya başlıyorlar. Onlarca dizi, sektöre yüzlerce isim ve yüz kazandırıyor. Bunlardan bazıları yalnızca yayınlandığı dönemde değil sonrasında da sevilmeye ve hatırlanmaya devam ediyor.

Bu videomuzda final yapmalarına rağmen, yaz dizisi dendiğinde aklımızda yer eden unutamadığımız dizileri listeliyoruz.

Bu bizim sıralamamız, sizler de kendi listenizi, yine yayınlansa yine izlerim dediğiniz yaz dizilerini yorum kısmında bizlerle paylaşın. Hepinize iyi seyirler!

20- Aşk Laftan Anlamaz; 

19- Bodrum Masalı; 

18- Ateş Böceği; 

17- Kocamın Ailesi; 

16- İnadına Aşk; 

15- Yüksek Sosyete; 

14- Sana Bir Sır Vereceğim; 

13- Kavak Yelleri; 

12- Dolunay; 

11- Kiraz Mevsimi;

10 numara, Güneşin Kızları;  2015 yazında Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşan dizinin çekimleri İzmir’de başladı ve İstanbul’da devam etti. 39 bölüm ilgiyle izlenen dizinin başrollerinde Emre Kınay ve Evrim Alasya yer alırken, dizi, Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan ve Hande Erçel gibi isimlerin yıldızlarını parlatmıştır.

9 numara, No:309; Yine bir Aslı Zengin senaryosu ve Fox Tv dizisi. Başrollerini Demet Özdemir ve Furkan Palalı’nın paylaştığı dizi, dedesinden kalan mirası alabilmek için evlenmek zorunda kalan Onur’un Lale ile oynadığı evlilik oyununu konu ediyor. Demet Özdemir’in bu dizisi de izleyici tarafından çok sevildi ve 65 bölüm ekranlarda yer aldı.

8 numara, Aşk Yeniden; Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy başrollerini paylaştığı dizi 2015-2016 sezonunda 59 bölüm Fox Tv ekranlarında seyircisi ile buluştu. Biri aşkı biri eğitimi için Amerika’ya giden ancak hayal kırıklıkları ile ülkelerine geri dönen iki farklı insanı bir araya getiren bir aşk hikayesi.

7 numara, İlişki Durumu Karışık; Show Tv ekranlarında 2015-2016 sezonunda 40 bölüm yayınlanan dizi, aşk, kıskançlık, duygusallık, neşe ve yanlış anlamalarda dolu tam bir yaz dizisiydi. Seren Şirince, Berk Oktay, Pamir Pekin ve Eda Ece’nin başrolleri paylaştığı dizinin İlişki Durumu Evli olarak çekilen devam bölümleri aynı başarıyı yakalayamamıştır.

6 numara, Çilek Kokusu; Senaristliğini Aslı Zengin’in yaptığı, oyuncu kadrosunda Demet Özdemir, Yusuf Çim, Mert Ekin Daymaz, Mahir Günşiray ve Mine Tugay gibi başarılı oyuncuların olduğu yaz dizisi 26 bölüm yayınlanmasına rağmen oldukça sevilen ve akılda kalıcı bir yaz dizisiydi.

5 numara, Kırgın Çiçekler; 2015 yılında Atv ekranlarında yaz dizisi olarak yayınlanmaya başlayan ‘Kırgın Çiçekler’ geleneksel yaz dizilerinin aksine iç burkan hikayesiyle o kadar büyük bir seyirci kitlesi tarafından benimsendi ki 3 sezon 113 bölüm ekranlarda kalmayı başardı.

4 numara, Kalp Atışı; Show Tv’nin 2017 yaz dizisi olarak ekranlara getirdiği Kalp Atışı, asi genç kız Eylül ile kaderini değiştiren Ali Asaf’ın aşkını konu alıyor. Başrollerini Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’ın paylaştığı dizi, seyirci tarafından çok sevildi ve 28 bölüm büyük bir beğeniyle izlendi.

3 numara, Güneşi Beklerken; Oyuncu kadrosunda Hande Doğandemir, Kerem Bürsin, Emre Kınay, Ebru Aykaç ve Yağmur Tanrısevsin’in yer aldığı dizi, Gölyazı’dan İstanbul’a gelen anne kızın öyküsünü anlatıyor. Kanal D’nin 2013 yaz dizisi Güneşi Beklerken 54 bölüm boyunca merakla takip edildi.

2 numara, Ulan İstanbul; 2014 yazında Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi, 33 bölümü televizyonda son 6 bölümü internette yayınlanan bir diziydi. Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Beyti Engin ve Zihni Göktay gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren dizi; İstanbul’da ekibi ile birlikte kendine has ilkeleri doğrultusunda dolandırıcılık yapan çete lideri Kandemir ve ekip arkadaşlarının başına gelen eğlenceli olaylar konu alıyor. Her karakteri unutulmaz olan dizi uzun sezonlar sürmese bile Türk dizileri arasında unutulmaz bir dizi oldu.

Ve 1 numara Kiralık Aşk; Star Tv’nin 2015 yaz dizisi olarak ekranlara getirdiği ‘Kiralık Aşk’ hem konusu hem oyuncularıyla çok sevildi. Abisinin borcunu ödemek için kendini hiç istemediği bir oyunun içinde bulan Defne’nin hikayesi, izleyiciyi her hafta ekran başına kilitledi. Dizinin Defne ve Ömer’i, ilk kez verilen en çok yakışan çift ödülüne layık görüldü. Hem başrolleri hem yan karakterleri çok sevilen dizi 2 sezon ve 69 bölüm yayınlandı. Unutulmayan ve büyük bir fan kitlesi olan dizinin tekrarları da büyük bir beğeni ile izlenmeye devam ediyor.

Videoyu izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Yeni videolarda görüşmek üzere hoşçakalın.

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.