Anne Sütünü Arttıran Çay – BuMesele

Anne Sütünü Arttıran Çay

Bu yazımızın konusu süt arttıran çay tarifi. Sizler de anne adayı iseniz ya da hali hazırda bebeğine süt veren bir anne iseniz bu çay tarifi çok işinize yarayacak.

Kendi adıma bu sitede yazdığım yazılar için ya çok iyi bir araştırma yapıyorum ya da deneyimlerime dayanarak konu ile ilgili bilgileri sizlere yazıyorum. Bu çay da uzun bir zamandır bildiğim, hamile iken lazım olursa diye bir kenara yazdığım bir tarifti. Daha önceki yazılarıma denk geldi iseniz süt sıkıntısı çekmediğimi okumuşsunuzdur. Çok şükür hatta biraz fazla olması nedeniyle farklı sıkıntılar yaşamıştım ilk dönemde. Sütün az olması kadar çok olması da sorun olabiliyor. Neyse bu yazımızın konusu süt arttırma.Bu tarifi görür görmez sizlerle paylaşmadım, çünkü dediğim gibi arttırmak istemedim ilk aylarda. Bebeğim 6 aylık olduktan sonra ek gıdaya çok az geçiş yapmaya başladık. Pek sevdiğini söyleyemem şimdilik pek parlak değiliz o konuda. Tabi ek gıda olmayınca da sütünüz ne kadar olursa olsun bebek büyüdüğü için artık süt yetmez oluyor bir yerden sonra.

Ben de uzun zamandır kenarda beklettiğim tarifi denemenin tam sırası dedim. Birkaç gündür içtiğim bu çay enteresan bir şekilde sütümü arttırdı. Bu yazıyı bulduysanız siz de sütünüzü arttırmak için bir yol arıyorsunuz demektir ve emin olun işinize yarayacak.

Malzemeler 📝

  • Rezene,
  • Kimyon,
  • Kişniş,
  • Muskat ve
  • Anason

Aktardan hepsinden eşit miktarda aldım ve karıştırdım. Her gün bir yemek kaşığı kadar karışımı çay olarak demleyerek (kaynatmanıza gerek yok) bir fincan için. Umarım siz de benim gibi faydasını çok kısa sürede görürsünüz. Çevrenizde süt sıkıntısı yaşayan arkadaşlarınız tanıdıklarınız varsa yazımı gönderebilirsiniz. Sevgiler…

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.